ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2011 р. Справа № 2а/0470/1792/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кучма К.С.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Кредитної спілки "ДОВІРА" про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2011 року позивач звернувся до адміністративного суду із вищезазначеним адміністративним позовом з позовними вимогами про стягнення з відповідача до державного бюджету штрафу у сумі 1 700, 00 грн., який був застосований за порушення останнім Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та фінансовому тероризму».
Позивач в судове засідання свого представника не направив, про день та час його проведення повідомлявся належним чином. В позовній заяві просив суд розглядати справу без участі його представника в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання двічі не з’явився, про його проведення був повідомлений належним чином. Судом направлені на адресу відповідача судові повістки, однак конверти повернулися до суду із відміткою поштового відділення “за закінченням терміну зберігання”. Суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, оскільки кореспонденція направлена за адресою, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до вимог ч.4 ст.33 та ч.8 ст.35 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що Кредитна спілка «Довіра» зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 08 червня 1998 року, є платником податків та обов’язкових платежів та знаходиться на обліку у Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.
05 листопада 2010 року інспекційною групою Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України була проведена планова перевірка Кредитної спілки «Довіра». За результатами перевірки було складено акт про ненадання відповідачем документів з питань додержання вимог законодавства про фінансові послуги від 05 листопада 2010 року №3020/42/7-п та акт про ненадання відповідачем документів про протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом та фінансуванню тероризму від 05 листопада 2010 року №3020/42/7-п-ФМ.
На підставі акту №3020/42/7-п було застосовано захід впливу на відповідача у вигляді штрафу в розмірі 850, 00 грн. згідно постанови від 24 листопада 2010 року та на підставі акту №3020/42/7-п-ФМ було застосовано захід впливу у вигляді штрафу в розмірі 850, 00 грн. згідно постанови від 24 листопада 2010 року про застосування штрафу за невиконання (неналежне виконання) вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та фінансовому тероризму».
Пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 157 від 03 лютого 2010 року визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.
Судом встановлено, що Кредитна спілка «Довіра» набула статусу фінансової установи шляхом внесення до Державного реєстру фінансових установ, який ведеться Держфінпослуг.
Статтею 39 цього Закону передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Держфінпослуг застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Статтею 40 даного Закону визначено види заходів впливу, що застосовує Уповноважений орган за порушення законодавства, що регулює діяльність з надання послуг. Зокрема, в п.3 ч.1 ст.40 визначено штраф, як один із заходів впливу.
Порядок застосування Держфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги визначено в Положенні про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13.11.2003 року № 125, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2003 року за № 1115/8436. Відповідно до Положення факти порушення законодавства про фінансові послуги виявляються посадовими особами Держфінпослуг при здійсненні нагляду за діяльністю установ, що фіксується у відповідних актах про порушення.
Так судом встановлено, що на момент пред’явлення вищезазначеного позову, документів, які б підтверджували виконання постанов про накладення штрафу, до позивача не надходило, тобто заборгованість у розмірі 1 700, 00 грн. є несплаченою. Відповідачем, дії позивача щодо застосування до нього заходів впливу у вигляді постанов про штраф до суду не оскаржувалися.
В силу ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає правомірним стягнення з відповідача в рахунок погашення штрафу 1 700, 00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Кредитної спілки «Довіра» до Державного бюджету України штраф у сумі 1 700, 00 грн. /одна тисяча сімсот грн. 00 коп./
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя
К.С. Кучма