ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-3462/10/2470
Головуючий у 1-й інстанції: Скакун О.О.
Суддя-доповідач: Кожухар М. С.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2011 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Кожухар М. С.
суддів: Сторчака В.Ю.
Смілянця Е.С.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Чернівці ради на ухвалу Чернівецького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2010 року у справі за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Чернівці ради до Головного управління юстиції у Чернівецькій області про скасування постанови , -
В С Т А Н О В И В :
Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради (далі – Управління) звернулося до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області про скасування постанови від 15.09.2010 р. ВП № 21247324, якою на Управління накладено 340 грн. штрафу за невиконання судового рішення.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 22.12.2010 р. закрито провадження у даній справі з мотивів непідвідомчості даної справи адміністративним судам.
Управління звернулось до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою, яку мотивує порушенням судом першої інстанції процесуального законодавства, а саме: ст.ст. 3,17,18, 181,157 КАС України.
До суду апеляційної інстанції сторони не з'явились, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень
Оскільки в матеріалах справи достатньо письмових доказів для розгляду апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні –не обов’язкова, колегія суддів у відповідності до вимог ч. 4 ст. 196, ст. 197 КАС України, визнала можливим розгляд апеляційної скарги за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається наступне.
При виконанні рішення Шевченківського районного суду м. Чернівці про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Шевченківської у м. Чернівці ради здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_3 з 25.01.2009р. по 31.12.2009р. щорічну допомогу на оздоровлення згідно ст. 48 Закону України «про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області (далі – орган ДВС) 15.09.2010 р. винесено постанову про накладення на Управління 340 грн. штрафу на підставі ст.ст.5,87 Закону «Про виконавче провадження» за невиконання виконавчого листа, виданого за вищевказаним рішенням суду.
Посилаючись на те, що справа про виплату допомоги на оздоровлення розглядалась за правилами цивільного процесуального кодексу, суд першої інстанції дійшов висновку, що скарга на постанову органу ДВС з виконання рішення у такій справі, має розглядатись за правилами цього кодексу (ст.. 383 ЦПК України).
Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції з таких підстав.
Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно зі статтею 383 Цивільно-процесуального кодексу України, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Те, що на підставі рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 р. № 19-рп/2010 справи про призначення, виплату соціальних допомог стали підсудні адміністративним судам, на що також посилається апелянт у апеляційній скарзі, не відносить цивільну справу, що розглянута до прийняття рішення Конституційним судом та у якій видано виконавчий документ, до адміністративних і не впливає на порядок скарження рішень, дій, бездіяльності органу ДВС, передбачений ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 181 КАС України.
З урахуванням наведеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції прийняв оскаржувану ухвалу процесуального права, а тому відповідно до ст. 199 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Чернівці ради залишити без задоволення, а ухвалу Чернівецького окружного адміністративного суду від 22.12.2010р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, визначені ст.ст. 212, 254 КАС України.
Суддя-доповідач Кожухар М. С.
Судді Сторчак В.Ю.
Смілянець Е.С.