Справа № 2а-2521/11
УХВАЛА
23 березня 2011 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Масалигіної Н.С.,
при секретарі Пацера А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Залізничного районного суду м.Сімферополя АР Крим, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Залізничному районі м. Сімферополя про визнання дій відповідача незаконними та зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
22.02.2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду в Залізничному районі м. Сімферополя про визнання дій відповідача незаконними та зобов’язання провести перерахунок пенсії.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, направив до суду заперечення, в яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Згідно ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до вимог ст. 99, ст. 100 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав свобод чи інтересів.
Частиною 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як свідчать матеріали справи, відповідь на заяву позивача про перерахунок пенсії, ОСОБА_1 отримала 28.09.2009 року (а.с.7).
Але з наступним позовом вона звернулась до суду лише 22.02.2011 року, клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням обґрунтованих підстав його пропуску, суду не надала (а.с.2).
Враховуючи викладене суд вважає, що позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду, а підстав для його поновлення судом не вбачається. У зв’язку з чим, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Залізничному районі м. Сімферополя про визнання дій відповідача незаконними та зобов’язання вчинити певні дії підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99, ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Залізничному районі м. Сімферополя про визнання дій відповідача незаконними та зобов’язання вчинити певні дії – залишити без розгляду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя