Судове рішення #14273228

Головуючий у 1 інстанції - Добривечір Л.Д.

Суддя-доповідач - Жаботинська С.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

   

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 01 квітня 2011 року            справа №2а-1251/10/1218

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Жаботинської С.В.

суддів  Нікуліна О.А. ,  Радіонової О.О.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі  Луганської області  на постанову Новоайдарського районного суду Луганської області від 18 листопада 2010 р.  у справі  № 2а-1251/10/1218  за позовом  ОСОБА_2  до  Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі  Луганської області            про визнання дій протиправними, зобов'язання зробити нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дитині війни",-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Новоайдарського районного суду Луганської області від 18 листопада 2010 р.  у справі  № 2а-1251/10/1218  позовні вимоги позивача задоволено, а саме - з 01.01.2009 по 31.12.2009 року.

Відповідач з постановою суду не погодився, подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, невідповідність висновків суду обставинам справи. Просить скасувати постанову суду першої інстанції, постановити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.

Відповідач з постановою суду не погодився, подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, невідповідність висновків суду обставинам справи. Просить скасувати постанову суду першої інстанції, постановити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.

Належним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційного розгляду сторони до суду не прибули, що, відповідно до ч. 4 ст. 196  КАС України, не є перешкодою для судового розгляду справи. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, справу розглянуто у порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги встановила наступне:

Судом встановлено, що позивач належить до соціальної групи «діти війни», це підтверджується посвідченням у матеріалах справи та користується правами і пільгами, встановленими Законом України «Про соціальний захист дітей війни».  

Відповідно до ч. 2  ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк,  який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З матеріалів справи вбачається що позивач з зазначеним позовом за період з 01.01.2009 по 31.12.2009 року,  звернувся 20.10.2010 року.

Згідно частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами, внесеними розділом XII „Прикінцеві положення" Закону України від 07 липня 2010 року № 2453-УІ «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 30 липня 2010 року) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не зазначено причини пропуску
строку звернення до адміністративного суду з позовом та не надано клопотання про його поновлення.

Відповідно до пункту 14 постанови Пленуму ВАСУ № 2 від 06.03.08 р., у разі відсутності підстав для визнання поважною причини пропуску строку звернення до суду та встановлення факту порушення права суд відмовляє в його захисті саме з підстав пропуску строку.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Згідно ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи викладене колегія суддів вважає, що позовні вимоги позивача з 01.01.2009 по 31.12.2009 року слід залишити без розгляду.

На підставі вищенаведеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції постанова прийнята з порушенням норм матеріального права, що є підставою для скасування постанови та залишення позову без розгляду.  

Керуючись статтями 24, 99-100,  160, 167, 184, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

                                                  

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі  Луганської області - задовольнити.

Скасувати постанову  Новоайдарського районного суду Луганської області від 18 листопада 2010 р.  у справі  № 2а-1251/10/1218.

Позовні вимоги ОСОБА_2  до  Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі  Луганської області            про визнання дій протиправними, зобов'язання зробити нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дитині війни" з 01.01.2009 по 31.12.2009 року -  залишити без розгляду.

Ухвала апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів  після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.  

Головуючий:                                                                                                С.В. Жаботинська

Судді:                                                                                                             О.А.  Нікулін

                                                                                                                        О.О. Радіонова

  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація