СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
18 грудня 2007 року | Справа № 2-13/11367-2007А |
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді ,
суддів ,
,
секретар судового засідання
за участю представників сторін:
прокурор, Зотова Аліса Леонідівна, посвідчення № 319 від 11.08.03, Прокуратура міста Севастополя;
представник позивача, не з'явився, Представництво Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіці Крим;
представник відповідача, не з'явився, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим;
розглянувши апеляційну скаргу Заступника прокурора Автономної Республіки Крим на постанову Господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Жукова А.І.) від 16 жовтня 2007 року у справі № 2-13/11367-2007А
за позовом Заступника прокурора Автономної Республіки Крим (вул. Севастопольська, 21,Сімферополь,95015)
Представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіці Крим (вул. Київська, 81, оф. 103,Сімферополь,95000)
до Ради Міністрів Автономної Республіки Крим (пр. Кірова, 13,Сімферополь,95000)
про визнання постанови нечинною в частині
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Автономної Республіки Крим звернувся до господарського суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Представництва державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіки Крим до Ради Міністрів Автономної Республіки Крим про визнання нечинними пункти 1, 2 постанови Ради міністрів Автономної Республіки Крим від 22.08.2006 № 478 „Про деякі питання в сфері архітектури та містобудування”, мотивуючи тим, що підпункти 1,2 вказаної постанови не відповідають нормам статей 1,4,13 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 № 1698, відповідно до яких органом ліцензування згаданих видів господарської діяльності є Рада міністрів Автономної Республіки Крим, керівник якої або його заступник вповноважений підписувати ліцензію.
Постановою господарського суду від 16 жовтня 2007 року у справі № 2-13/11367-2007А (суддя Жукова А.І.) у позові Заступника прокурора Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Представництва державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіки Крим відмовлено.
Не погодившись з постановою суду, Заступник прокурора Автономної Республіки Крим звернувся до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить вказаний судовий акт скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити, посилаючись на порушення судом при прийнятті рішення норм матеріального та процесуального права.
У судове засідання призначене на 18.11.2007 Представництво державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіки Крим та Рада Міністрів Автономної Республіки Крим не з’явилися.
Від Представництва державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіки Крим надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність їх представника, а також додаткові пояснення до апеляційної скарги.
Враховуючи, що згідно з пунктом 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду апеляційної скарги, не перешкоджає судовому розгляду справи, судова колегія вважає можливим розглянути скаргу за відсутності не з’явившихся осіб.
Переглянувши постанову суду першої інстанції в порядку статтей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги заступника прокурора Автономної Республіки Крим.
22.08.2006 Радою міністрів Автономної Республіки Крим винесено постанову № 478 „Про деякі питання в сфері архітектури та містобудування, згідно якої міністру будівельної політики та архітектури Автономної Республіки Крим доручено підписувати ліцензії на будівельну діяльність (вишукувальні та проектні роботи в будівництві,зведення несучих і огороджуючих конструкцій, будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж) в Автономній Республіки Крим, які видаються на підставі актів Ради міністрів Автономної Республіки Крим,а також міністру необхідно вжити заходи щодо оформлення довіреності в порядку,встановленому чинним законодавством України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 № 1698 затверджено перелік органів ліцензування. Органом ліцензування щодо будівельної діяльності визначено Раду міністрів Автономної Республіки Крим.
Функції і повноваження в сфері будівельної політики і архітектури Рада Міністрів Автономної Республіки Крим реалізує через Міністерство будівельної політики та архітектури Автономної Республіки Крим. У зв’язку з тим, що Міністерство будівельної політики та архітектури Автономної Республіки Крим є органом виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим як орган ліцензування та як колегіальний орган, що очолює систему органів виконавчої влади наділило Міністерство і його керівника відповідними повноваженнями в сфері ліцензування будівельної діяльності з прийому та підготовки документів з видачі ліцензій, а також їх підписання згідно з довіреністю оформленою на підставі Постанови Ради міністрів Автономної Республіки Крим.
Згідно статті 13 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ліцензія підписується керівником органу ліцензування або його заступником та засвідчується печаткою цього органу.
Статтею 6 вищевказаного закону, повноваження органу ліцензування не можуть бути делеговані іншим особам, у тому числі створеним органом ліцензування.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»орган ліцензування приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі.
Рішення про видачу ліцензії приймається Радою міністрів Автономної Республіки Крим на засіданні і оформляється постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, яке підписується Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим і його заступниками, що свідчить по те, що ліцензія видається та підписується керівником органу ліцензування, що відповідає статті 13 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
Згідно частини З статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином при наділені позивача, як органу виконавчої влади, повноваженнями по прийманню та підготовки документів з ліцензування діяльності щодо виготовлення, монтажу несучих конструкцій в будівельній, ремонтно-будівельній діяльності,та підписанню ліцензії на будівельну діяльність згідно довіреності на підставі Постанови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим не порушуються статтями 6,10,13 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”.
За таких обставин, судова колегія вважає що господарський суд Автономної Республіки Крим правомірно відмовив Заступнику прокурора Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Представництва державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіки Крим в задоволенні позову
З урахуванням викладеного, вимоги заступника прокурора Автономної Республіки Крим викладені в апеляційній скарзі, задоволенню не підлягають, підстави для скасування постанови господарського суду Автономної Республіки Крим - відсутні.
Керуючись статтями 195, пунктом 1 статті 198, 200, пунктом 1 частини 1 статті 205, статтею 206, частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу заступника прокурора Автономної Республіки Крим залишити без задоволення.
2. Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 16.10.2007 у справі № 2-13/11367-2007А залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця після набрання законної сили цією ухвалою та в порядку, передбаченому статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя
Судді