У Х В А Л А
22 лютого 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді М’ясоєдової Т.М.,
суддів Даніла Н.М.,
Сінані О.М.,
при секретарі Горкун М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі клопотання ОСОБА_5 про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження заочного рішення Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 14 липня 2010 року у цивільній справі за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_6, ОСОБА_5 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки та інше майно,
ВСТАНОВИЛА:
Заочним рішенням Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 14 липня 2010 року позовні вимоги ПАТ «УкрСиббанк» задоволені частково.
Ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 16 грудня 2010 року заяву ОСОБА_5 про скасування заочного рішення від 14 липня 2010 року залишено без задоволення.
23 грудня 2010 року ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу на вказану ухвалу, яка ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 27 грудня 2010 року повернена заявнику.
Не погодившись з вказаним заочним рішенням, 15 січня 2011 року з пропуском встановленого законом процесуального строку, якій закінчився 27 грудня 2010 року, ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу, одночасно звернувшись з клопотанням про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що з грудня 2010 року по січень 2011 року він хворів.
Обговоривши доводи клопотання, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що пропущений процесуальний строк підлягає поновленню з таких підстав.
Відповідно до частини 1 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала відповідно до частини 3 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно частини 4 статті 231 наведеного кодексу у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвала про залишення без задоволення заяви ОСОБА_5 про перегляд заочного рішення від 14 липня 2010 року постановлена 16 грудня 2010 року за участю заявника ОСОБА_5 (а.с. 96, 98).
Строк подачі відповідачем апеляційної скарги закінчився 27 грудня 2010 року, ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу 15 січня 2011 року, тобто з пропуском процесуального строку, встановленого ЦПК України.
Однак із наданої заявником довідки 6 поліклініки м. Сімферополя вбачається, що з 23 грудня 2010 року по 17 січня 2011 року він хворів.
Зазначені обставини перешкоджали ОСОБА_5 подати у встановлений законом процесуальний строк апеляційну скаргу на заочне рішення суду, що свідчить про поважність причин пропуску ним цього строку.
Відповідно до частини 1 статті 73 Цивільного процесуального кодексу України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Керуючись статтями 73 і 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
УХВАЛИЛА:
Заяву ОСОБА_5 задовольнити.
Поновити ОСОБА_5 пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження заочного рішення Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 14 липня 2010 року.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді: