У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді М’ясоєдової Т.М.,
суддів Даніла Н.М.,
Сінані О.М.,
при секретарі Бініашвілі Б.Ш.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі клопотання ОСОБА_5 про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Алуштинського міського суду АР Крим від 10 грудня 2010 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6, ОСОБА_7 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, зобов’язання вчинити певні дії, принести публічне вибачення за скривдження честі і гідності,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Алуштинського міського суду АР Крим від 10 грудня 2010 року у задоволенні позову ОСОБА_5 відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням, 28 грудня 2010 року ОСОБА_5, з пропуском встановленого законом строку, якій закінчився 20 грудня 2010 року, подав апеляційну скаргу на рішення суду, одночасно звернувшись з клопотанням про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення, як пропущеного з поважних причин, оскільки з матеріалами справи він ознайомився тільки 21 грудня 2010 року.
Заслухавши пояснення позивача, який з’явився в судове засідання, обговоривши доводи клопотання, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що пропущений процесуальний строк не підлягає поновленню з таких підстав.
Відповідно до частини 1 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала відповідно до частини 3 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване рішення ухвалене за участі позивача ОСОБА_5 та його представника ОСОБА_8, строк і порядок оскарження судового рішення їм були роз’яснені міським судом, що підтверджується журналом судового засідання (Т. 2 а.с. 81-85) і в цей же день вони отримали копії вступної і резолютивної частини оскаржуваного рішення (Т. 2 а.с. 87). Повний текст рішення суду від 10 грудня 2010 року ОСОБА_5 отримав 14 грудня 2010 року, про що свідчить розписка на а.с. 94, Т. 2. Проте апеляційну скаргу на рішення суду позивач подав тільки 28 грудня 2010 року, тобто з пропуском встановленого законом процесуального строку, якій закінчився 20 грудня 2010 року (а.с. 105).
В клопотанні про поновлення пропущеного процесуального строку позивач ОСОБА_5 просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження судового рішення, оскільки з матеріалами справи він ознайомився тільки 21 грудня 2010 року.
Однак колегія суддів вважає, що зазначені позивачем причини не можна визнати поважними, оскільки з матеріалами справи ОСОБА_5 неодноразово знайомився і знімав з них копії, про що свідчать його заяви на а.с. 59, 88, 145, 152, 211, 246 Т. 1, а.с. 33, 40 Т. 2, повний текст судового рішення апелянт отримав вчасно, мав представника, який надавав йому правову допомогу і достатньо часу для подання апеляційної скарги у встановлений законом строк.
Інших доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску процесуального строку на апеляційне оскарження судового рішення ОСОБА_5 не надав.
За таких обставин колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга подана позивачем поза межами строку на апеляційне оскарження і без поважних на те причин, тому підлягає залишенню без розгляду, а клопотання про поновлення пропущеного строку – відхиленню.
Керуючись статтями 73 і 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
УХВАЛИЛА:
Клопотання ОСОБА_5 залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на рішення Алуштинського міського суду АР Крим від 10 грудня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Судді: