Судове рішення #1423996
2-436/2007

2-436/2007

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

22 травня 2007р. Гайсинський районний суд Вінницької області в складі: головуючого  судді Панасюка О.С.

при секретарі Отрошко Н.М., розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,-

Встановив:

19.04.2007 р. до суду заявлено цей позов.

В попередньому судовому засіданні позивачка вимагала щомісячно стягувати з відповідача на її утримання аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу), посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у них з відповідачем у шлюбі народився син ОСОБА_3 і вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення ним трьохрічного віку, а відповідач не надає їй матеріальної допомоги, хоча має таку можливість, оскільки щомісячно отримує зарплату.

Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, і погоджувався сплачувати аліменти на утримання дружини в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу).

За таких обставин суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 17 4 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.17 4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є законним чоловіком ОСОБА_1 (а. с. 5) та рідним батьком її сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с. 6), але добровільно не виконує свого обов'язку по утриманню дружини до досягнення їх сином трьохрічного віку, хоча має таку можливість, щомісячно отримує заробітну плату.

Зазначені правовідносини регулюються ст. ст. 75 ч.2, 80 ч.І, 84 ч. ч. 2, 4 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких дружина, з якою проживає дитина, має право на отримання від чоловіка - батька дитини до досягненню дитиною трьохрічного віку аліментів у частці від заробітку (доходу) чоловіка сумі за умови, що чоловік може надавати таке утримання.

Оскільки, відповідач ухиляється від добровільного виконання свого обов'язку по утриманню дружини, яка перебуває у відпустці по догляду за їх спільним сином до досягнення ним трьохрічного віку, чим порушує її права, то належні кошти потрібно стягувати з нього в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня звернення позивачки до суду і до досягнення сином трьох років ,- в примусовому порядку.

Керуючись ст. ст. 10,11,213,214,215,216 ЦПК України, -

Вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця і жителя АДРЕСА_1, монтера трубопроводів дочірньої Компанії "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" Гайсинське ЛВУМГ, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/4 усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 19.04.2007р. і до досягнення сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років -тобто до 10.02.2010 р.

 

2

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору, та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.2 95 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація