Справа №2-1553 2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
11 травня 2007 року Святошинський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді - Оздоби М.О.,
при секретарі - Скиданенко Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Головного управління юстиції у м.Києві про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
Встановив:
Позивач звернувся до суду із даним позовом та з урахуванням уточнених позовних вимог просив визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1р. та була дружиною позивача. При цьому посилався на те, що після її смерті відкрилась спадщина 1/5 частину квартириАДРЕСА_1, яку за згодою всіх спадкоємців мав прийняти їх син ОСОБА_3., однак на даний момент цим правом не скористався, у зв»язку з чим було пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та поважність пропуску встановленого законом строку, уточнив позовні вимоги та просив суд визначити додатковий строк у два місяці.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, просить слухати справу у його відсутності, про що направив заяву (а.с.13).
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача на підставі матеріалів, що є у справі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1таОСОБА_2. перебували в зареєстрованому шлюбі з 27.08.1963р. ( а.с.7-копія свідоцтва про шлюб).
04.02.2002р.ОСОБА_2. померла (а.с.б-копія свідоцтва про смерть).
Відповідно до ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той із подружжя, який його пережив та батьки.
Як пояснив в судовому засіданні позивач, після смерті дружини відкрилась спадщина на 1/5 частину квартириАДРЕСА_1, яка належала їй на праві власності (а.с.8 -свідоцтво про право
2
власності на житло), яка на даний час ніким не прийнята, оскільки за домовленістю між спадкоємцями її повинен був прийняти їх син ОСОБА_3., який у зв»язку із перебуванням у місцях позбавлення волі не приймав участі у приватизації зазначеної квартири. Про те, що спадщина ним не була прийнята свідчить повідомлення 12 Київської державної нотаріальної контори про відсутність заяв про прийняття спадщини (а.с. 18).
Приймаючи до уваги, що встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк прийняття спадщини пропущено позивачем з причини, яку суд визнає поважною, суд вважає необхідним задовольнити позов на підставі ст.1272 ЦК України та визначити ОСОБА_1. додатковий строк у два місяці для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.1261, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст.10, 11, 57-60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов задовольнити.
ОСОБА_1визначити додатковий строк - два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1р. ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.