КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2011 року Справа № 2а-4916/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Петренко О.С.
при секретарі - Господарікову М.О.
за участю представників:
позивача –клопотання про розгляд справи без участі
відповідача –не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді
до відповідача: Приватного підприємства «Шантель-М»
про стягнення 183 грн.90 коп. заборгованості зі сплати фінансової санкції та пені , -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (далі по тексту УПФ України в м. Кіровограді) звернулося в адміністративний суд з позовом до приватного підприємства «Шантель-М» (далі –ПП «Шантель-М») про стягнення 183 грн.90 коп. заборгованості зі сплати фінансової санкції та пені.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у ПП «Шантель-М»в добровільному порядку не відшкодовано суму заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені.
Суд, дослідивши надані докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Право звернення до адміністративного суду УПФ України в м. Кіровограді як суб'єкта владних повноважень із позовом про стягнення недоїмки по страховим внескам передбачено ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у зв'язку з чим, суд вважає даний позов прийнятним до розгляду.
Правовідносини щодо стягнення несплачених (неперерахованих) або несвоєчасно сплачених (несвоєчасно перерахованих) страховиками страхових внесків регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1.
Судом встановлено, що ПП «Шантель-М» зареєстроване УПФ України в м. Кіровограді як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування /а.с.6/.
Відповідно до п. 3 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку встановленому цим Законом.
У відповідності до ст.ст. 18, 19, 20, пп.1 п.8 Розділу XI "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін: починаючи з 29.07.1997 року - 32%, з 30.03.2005 року - 32,3%, з 01.01.2006 року - 31,8%, з 01.01.2007 року - 33,2% суми фактичних витрат на оплату праці працівників та до 01.01.2007 року - за ставкою 1-2%, а з 01.01.2007 року - 0,5-2% утримання з найманих працівників.
Згідно п.6 та п.12 ст.20 вказаного Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 того ж Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду. Штраф накладається залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум -у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Підприємство, порушуючи норми ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не сплачувала страхові внески у встановлений термін.
За порушення норм ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" начальником управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді було прийнято рішення № 1 від 05.01.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків у тому числі донарахованих страхувальником або органом ПФУ у вигляді суми штрафу 73 грн.10 коп. та нараховано пеню в сумі 110 грн. 80 коп. (за період з 20.10.2008 року по 27.03.2009 рік).
Таким чином, загальна сума боргу по фінансовій санкції та пені становить 183 грн. 9,0 коп.
Відповідно до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. При цьому строки позовної давності не застосовуються.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86,94, 158 - 163, 167 КАС, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з правного підприємства «Шантель-М» (код ЄДРПОУ –35561789,р/р –2600206016091, МФО - 323583 ) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (р/р-256073011226, МФО –323475 в Облуправлінні Ощадбанку, код –20650088) заборгованість зі сплати фінансової санкції та пені в сумі 183 (сто вісімдесят три) грн. 90 коп.
Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.С. Петренко