ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2011 року Справа № 2а-0870/432/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Калашник Ю.В.,
при секретарі судового засідання Баланчук І.М.,
за участю:
представника позивача – не з’явився;
відповідача – не з’явився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення сум податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м.Запоріжжя (далі – ДПІ у Хортицькому районі або позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – ФОП ОСОБА_1 або відповідач) про стягнення податкової заборгованості у розмірі 2167 грн. 84 коп., посилаючись на те, що вказана заборгованість по єдиному податку відповідачем була допущена внаслідок не своєчасної сплати зобов’язань визначених в податкових деклараціях.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, проте 24.03.2011 надіслав на адресу суду клопотання про розгляду справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та день судового розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін.
У зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані документи і матеріали судом встановлені наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності, виконавчим комітетом Запорізької міської ради 08.08.2005 про що видане свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи за адресою: АДРЕСА_1.
14.12.2007 ФОП ОСОБА_1 було подано до податкової інспекції заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з проханням перевести на спрощену систему оподаткування з 01.01.2008.
З 21.01.2008 по 20.11.2008 ФОП ОСОБА_1 було нараховано 2200грн. єдиного податку за ставкою податку 200грн., який було зменшено на існуючу на початок 2008 переплату в розмірі 32грн.16 коп. Залишок несплаченого нарахованого єдиного податку склав 2167грн.84 коп., який набув статусу податкового боргу.
Розділом ХХ Податкового кодексу України установлено, що з 01 січня 2011 до внесення змін до розділу ХIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва Указ Президента України « Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 №727/98 зі змінами та доповненнями застосовується з урахуванням окремих особливостей, викладених у п.1 підрозділу 8розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ.
Указом встановлено, що фізична особа – платник єдиного податку сплачує єдиний податок у фіксованому розмірі, який встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності, яку здійснює самостійно такий платник, у межах від 20 до 200грн. на місяць, і розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу від такої діяльності за умови , що обсяг виручки від реалізації (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. грн. за календарний рік.
Відповідно до п.2 Указу суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок Держказначейства України.
Відповідно до п.41.5 ст.41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
З метою погашення податкового боргу позивачем були направлені до відповідача податкові вимоги на підставі Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-111 від 21.12.2000 р. (далі - Закону №2181) яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) під час виникнення податкового боргу ФОП ОСОБА_1: Перша податкова вимога №1/63 від 26.01.2008р. Днем вручення якої вважається 19.02.2008; Друга податкова вимога №2/464 від 20.03.2008року, Днем вручення якої вважається 29.04.2008. Відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суми вказані у податкових вимогах відповідачем не були сплачені, тому на підставі п.п.7.2.1 ст.7 та п.п.10.1.1. ст..10 Закону №2181 заступником начальника ДПВ у Хормитькому районі м.Запоріжжя було прийнято рішення №102/2215423751/24/10 від 30.05.2008 року про стягнення коштів та продаж його активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Підпунктом 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 цього Закону встановлено, що податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до пп. 20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб’єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну ( місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеним цим Кодексом.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Вищенаведеними нормативними актами не передбачено направлення податкових вимог в інших випадках.
На момент розгляду справи в суді, вказана сума податкової зобов’язання відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена.
Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України,суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму заборгованості у розмірі 2167 (дві тисячі сто шістдесят сім) грн. 84 коп. Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 29.03.2011
Суддя (підпис) Ю.В.Калашник