Справа № 2-2207/2007
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2007 року Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Жаботинської С.В.
при секретарі Костенко Ю.О.
за участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянув у попередньому судовому засіданні у залі суду в місті Ясинувата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 04.12.2007 р. звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину в розмірі ј частини заробітної плати щомісяця, посилаючись на те, що він ухиляється від утримання дитини і матеріальної допомоги добровільно не надає.
Із позовної заяви вбачається, що позивачка з відповідачем перебуває у шлюбі, який зареєстровано 22.09.2000 р. Від спільного життя мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина проживає з позивачкою, а відповідач матеріальної допомоги на її утримання не надає.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, пояснила, що разом з відповідачем проживають окремо з 1 вересня 2007 року, допомогу відповідач надає коли за нею звертається, при цьому вчиняє сварки, дитина здорова.
Відповідач в судове засідання з'явився, пояснив, що він не платить аліменти добровільно, згоден сплачувати аліменти офіційно, здоровий, працює неофіційно, отримує заробітну плату в розмірі 1000 грн. Офіційно аліменти нікому не платить.
Відповідно до ст. 130 ч. 4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявністю законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Конституції України, ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 ч. 3 СК України кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. є сином ОСОБА_2, на теперішній час відповідач проживає окремо від дитини, працює не офіційно, отримує заробітну плату, а тому, суд вважає, що ОСОБА_1 зобов'язаний утримувати дитину до її повноліття, сплачуючи аліменти у розмірі ј частини від його доходу щомісяця.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 214-215 ЦПК України ст. 180,181 ч. 3 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований м. Ясинувата, АДРЕСА_1, проживає м. Ясинувата, АДРЕСА_2, не працює, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., у розмірі ј частини його доходу щомісяця, але мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 04.12.2007 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави держмито в розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення з розгляду справи (р/р 31216259700004, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537, отримувач Державний бюджет Ворошиловського району м. Донецьк, Банк ГУ ДКУ у Донецькій області, призначення платежу - Ясинуватський міськрайонний суд - 40) 7 грн. 50 коп.
Рішення підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення даного рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: