Судове рішення #14223121

Ном. стат.звіту- 47

Справа № 2-1620/09

Код суду - 07.07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

12 травня 2009 року м. Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області в особі головуючого - судді Рижикова В. Г.

при секретарі - Лисничка І.П.

з участю позивача по справі - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Мукачеві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення аліментів в твердій грошовій сумі -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про збільшення суми стягнення аліментів, в якому просить суд встановити розмір стягнення аліментів з відповідача ОСОБА_2 1973 р.н. у твердій грошовій сумі на рівні прожиткового мінімуму на одну дитину (557 грн.), на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3- 2004 року народження до повноліття; допустити негайне виконання рішення суду в частині виплати коштів на утримання малолітнього сина в межах суми платежу за один місяць: судові витрати покласти на відповідача.

Позовні вимоги мотивує тим, що у зв’язку з тим, що спільне життя з відповідачем не склалося, 31.10.2006 року шлюб між ними було розірвано. Актовий запис за № 33 від 07.02.2007 року про розірвання шлюбу між нею і відповідачем ОСОБА_2.

Від шлюбу у них народився син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3.

У неї відсутні данні про всі види заробітку відповідача та його нерегулярний і мінливий дохід, який він одержує і за кордоном, куди він виїхав на заробітки.

Три роки тому, коли йому було призначено сплачувати аліменти на утримання неповнолітнього сина у твердій грошовій сумі 200 грн., у державі була інша економічна ситуація.

В теперішній час вартість тільки на утримання дитини у дитячому садочку змінилася з 50 грн. на 120 грн. Також підвищилися ціни на харчові продукти, комунальні послуги, тощо.

"Нормативний набір" харчових продуктів для підтримання дитини у нормальному стані має складати у перерахунку на ккал-2300 ккал (дані Інституту харчування АМН СРСР). Тому 200 грн. не вистачає навіть на задоволення фізіологічних потреб організму дитини, тобто на харчування.

Вважає, що сума аліментів, яка раніше була призначена сплачувати відповідачу на сина, не забезпечує потреб на утримання сина, хоча у відповідності із ст. 180 Сімейного кодексу України зобов’язаний надавати допомогу у достатніх обсягах.

Оскільки сума аліментів не задовольняє мінімальних потреб на утримання неповнолітнього сина є необхідність збільшення суми аліментів у твердій грошовій сумі.

В теперішній час вона проживає разом з сином. Раніше призначена сума аліментів у твердій грошовій сумі не відповідає необхідним витратам на його утримання, а її заробітна плата, це прожитковий мінімум на одну людину.

У зв’язку з цим вона просить збільшити розмір стягування аліментів у твердій грошовій сумі з відповідача на утримання малолітнього сина, у розмірі хоча б у сумі 557 грн. щомісяця.

Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з наведених вище підстав і просить суд їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про час і місце слухання справи повідомлявся належним чином.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 31.10.2006 року шлюб між сторонами по даній справі було розірвано. Актовий запис за № 33 від 07.02.2007 року про розірвання шлюбу між позивачкою і відповідачем ОСОБА_1 3.3.(а.с. 4).

Від шлюбу у них народився син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 5).

У позивача відсутні данні про всі види заробітку відповідача та його нерегулярний і мінливий дохід, який він одержує і за кордоном, куди відповідач виїхав на заробітки.

Статтею 58 Державного бюджету України на 2008 рік було затверджено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема для дітей віком до 6 років: з 1 січня - 526 гривень, з 1 квітня - 538 гривень, з 1 липня - 540 гривень, з 1 жовтня - 557 гривень.

 „Нормативний набір" харчових продуктів для підтримання дитини у нормальному стані має складати у перерахунку на ккал-2300 ккал (дані Інституту харчквання АМН СРСР).

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до її повноліття. Згідно ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Зі слів позивача відповідач їздить на заробітки і не має постійного заробітку.

Згідно довідки ДПА України ОСОБА_2станом на 06.05.2009 р. перебуває на обліку в Мукачівській ОДНІ, як СПД.

Сторони на власний розсуд розпоряджаються своїми процесуальними правами та виконують процесуальні обов’язки, повинні діяти добросовісно, суд вирішує позов в межах заявлених вимог і на підставі наявних доказів.

Згідно ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального стану.

Враховуючи викладене, суд рахує, що позов доведений, відповідачем по справі не спростований і його слід задовольнити, стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини та допустити негайне виконання рішення.

Правовідносини між сторонами врегульовані Сімейним кодексом України.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 213-215, 224-228, 367 ч. 1 ЦПК України, на підставі ст. ст. 180-182, 184, 192 СК України, суд -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення аліментів в твердій грошовій сумі -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, 1973 року народження, мешканця АДРЕСА_1, аліменти в користь ОСОБА_1, мешканки АДРЕСА_2, на утримання сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в твердій грошовій сумі в розмірі 557 (п’ятсот п’ятдесят сім) грн., але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня набрання чинності рішення суду і до досягнення ним повноліття.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів на дитину у межах суми платежу за один місяць.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Закарпатського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація