Судове рішення #14218827

РІШЕННЯ

іменем України

                                                                                                              2014/2-189/11

30.03.2011

Зміївський районний суд Харківської області

в складі: головуючого судді Пархоменко М.О.          

           за участю секретаря   Макухи О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою  ОСОБА_1  до  ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення аліментів,

                                                            ВСТАНОВИВ:

2 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання  малолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі по 400 грн. з кожного щомісячно на кожну дитину, починаючи з дня подання позову до досягнення повноліття дітей.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказала, що  рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 11 листопада 2010 року, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позбавлені батьківських прав відносно своїх малолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. На даний час діти знаходяться на утриманні та вихованні ОСОБА_1, однак відповідачі у справі не надають матеріальної допомоги на утримання та виховання дітей, хоча позбавлення батьківських прав не позбавляє їх такого обов’язку. Позивач зазначила, що самостійно не має змоги забезпечити дітей всім необхідним для їх нормального розвитку та життєдіяльності, тому просить стягнути з  ОСОБА_2 аліменти на утримання доньок у розмірі по 200 грн. на кожну дитину та з ОСОБА_3 по 200 грн. на утримання ОСОБА_4 та ОСОБА_5, починаючи з дня подання позову до досягнення повноліття дітей.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилась, на задоволенні позову наполягала у повному обсязі, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, у разі неявки відповідачів просила постановити у справі заочне рішення.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином у  своїй заяві, що надійшла до канцелярії суду 27 січня 2011 року просив розглянути справу за його відсутності зазначивши, що заперечень проти задоволення позову не має.

Відповідач ОСОБА_3 до суду не з’явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином та своєчасно, про що свідчать розписки про отримання судової кореспонденції, що містяться в матеріалах справи. Про причини неявки суду не повідомила, заперечень проти позову не надала, тому суд, зі згоди позивача, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, на підставі наявних у ній доказів.

У відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України,  у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутністю осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не проводиться.

Судом встановлені наступні факти та відповідні до них правовідносини.

З копії свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого 15 квітня 2002 року відділом реєстрації актів громадянського стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, вбачається, що ОСОБА_2 є батьком, а ОСОБА_3 – матір’ю  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с. 4/.

У відповідності до копії свідоцтва про народження  серії НОМЕР_2, виданого Геніївської сільською радою Зміївського району Харківської області, батьками малолітньої ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_2 та ОСОБА_3. / а.с.5/

Рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 11 листопада 2010 року, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позбавлено батьківських прав відносно дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 та передано їх на виховання бабі ОСОБА_1 / а.с.6-7/

З довідки Геніївської сільської ради Зміївського району Харківської області за №2077 від 26.11.2010 року, вбачається, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 дійсно проживають разом з бабою та дідом в АДРЕСА_1. / а.с.8/

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 184 СК України, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий заробіток, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

          У відповідності до ч. 2 ст. 166 Сімейного Кодексу України, позбавлення батьківських прав не звільняє батьків від обов’язку нести витрати на утримання та виховання дітей.

З вищенаведеного вбачається, що відповідачі не виконують свої обов’язки по утриманню дітей, але мають можливість та зобов’язані надавати таке утримання.

Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість та задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на її користь аліментів на утримання малолітніх дітей в твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з дня подання заяви до досягнення повноліття дітей.

Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідачів на користь держави належить стягнути судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 51 грн., 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи.

Керуючись ст.ст. 166, 180, 184 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 169, 174, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224-226, 367 ЦПК України, суд –

                                                            ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі на утримання малолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 по 200 (двісті) грн. щомісячно на кожну дитину, а всього 400 (чотириста) грн. з усіх видів заробітку /доходів/ щомісяця з подальшою індексацією відповідно до закону з дня подачі заяви (02.12.2010 року) до досягнення повноліття ОСОБА_4, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі на утримання малолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 по 200 (двісті) грн., щомісячно на кожну дитину, а всього 400 (чотириста) грн з усіх видів заробітку /доходів/ щомісяця з подальшою індексацією відповідно до закону з дня подачі заяви (02.12.2010 року) до досягнення повноліття ОСОБА_4, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 судовий збір на користь держави в розмірі по 25 (двадцять п’ять) грн. 50 коп. з кожного, а всього 51 (п’ятдесят одну) грн.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3  на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі по 60  (шістдесят) грн. 00 коп., з кожного, а всього 120 (сто двадцять) грн.

Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою  протягом десяти днів з дня отримання його копії.


              Суддя                                                                                                М.О. Пархоменко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація