ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 |
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
31.10.2007 р. № 12/60
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі:
головуючого -судді Цвіркуна Ю.І.,
при секретарі Казнадзей Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва із позовом до відповідача про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
В судовому засіданні позивач та його представники позов підтримали та просили визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов'язати Дарницьку районну у місті Києві державну адміністрацію надати інформацію на інформаційний запит. Свої вимоги обґрунтовують тим, що жодної інформації про наслідки реагування на заяву позивача з боку відповідача надано не було.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки до суду не сповістив, був повідомлений належним чином. З огляду на це, судове засідання проводилось за відсутності відповідача.
Суд, вислухавши пояснення позивача та його представників, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
18.07.2007 року позивач звернувся до відповідача в порядку Закону України "Про інформацію" із інформаційним запитом про надання інформації щодо його номеру в черзі квартирного обліку за місцем роботи згідно з контрольними списками ЗАТ «Глорія».
Як вбачається з пояснень позивача, його представників та матеріалів справи, відповідачем не було надано жодної відповіді на запит позивача.
В силу ч.2 ст.34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України « Про інформацію» під інформаційним запитом (надалі - запитом) щодо доступу до офіційних документів у цьому Законі розуміється звернення з вимогою про надання можливості ознайомлення з офіційними документами. Запит може бути індивідуальним або колективним. Він подається у письмовій формі.
Згідно із ч.1 ст.200 ЦК України інформацією є документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що мали або мають місце у суспільстві, державі та навколишньому середовищі.
У відповідності до абзацу першого ч.1 ст.302 ЦК України фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.
У ч.2 ст.32 Закону України «Про інформацію», зокрема, передбачено, що громадянин має право звернутися до державних органів і вимагати надання будь-якого офіційного документу, незалежно від того, стосується цей документ його особисто чи ні, крім випадків обмеження доступу, передбачених цим Законом. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадові особи зобов'язані надавати інформацію, що стосується їх діяльності, письмово, усно, по телефону чи використовуючи публічні виступи своїх посадових осіб.
Відповідно до статті 43 Закону України «Про інформацію» учасники інформаційних відносин мають право одержувати (виробляти, добувати), використовувати, поширювати та зберігати інформацію в будь-якій формі з використанням будь-яких засобів, крім випадків, передбачених законом. Кожний учасник інформаційних відносин для забезпечення його прав, свобод і законних інтересів має право на одержання інформації про: діяльність органів державної влади; діяльність народних депутатів; діяльність органів місцевого і регіонального самоврядування та місцевої адміністрації; те, що стосується його особисто.
Згідно із статтею 44 даного Закону учасники інформаційних відносин зобов'язані: поважати інформаційні права інших суб'єктів; використовувати інформацію згідно з законом або договором (угодою); забезпечувати додержання принципів інформаційних відносин, передбачених статтею 5 цього Закону; забезпечувати доступ до інформації усім споживачам на умовах, передбачених законом або угодою; зберігати її в належному стані протягом встановленого терміну і надавати іншим громадянам, юридичним особам або державним органам у передбаченому законом порядку; компенсувати шкоду, заподіяну при порушенні законодавства про інформацію.
Разом з тим, у ч.2 ст.19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, відповідний суб'єкт владних повноважень повинен діяти згідно із Конституцією та законами України.
Однак, бездіяльність відповідача, що оскаржується, не відповідають вимогам чинного законодавства України. При цьому, як видно, бездіяльністю відповідача порушені права позивача.
Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При цьому суд бере до уваги положення ч.2 ст.71 КАС України, згідно з якими в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Однак відповідач в судове засідання не з'явився, правомірність оскаржуваних дій не довів.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають до задоволення.
На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163 КАС України, суд
постановив:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації щодо ненадання ОСОБА_1відповіді на інформаційний запит від 18.07.2007року.
Зобов'язати Дарницьку районну у місті Києві державну адміністрацію вчинити дії щодо надання відповіді ОСОБА_1за її інформаційним запитом від 18.07.2007 року згідно із вимогами чинного законодавства.
Стягнути з Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації на користь ОСОБА_1сплачений судовий збір (державне мито) в розмірі 3 (три) грн. 40 коп.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Цвіркун Ю.І.
- Номер:
- Опис: визнання банкрутом
- Тип справи: Про визнання банкрутом
- Номер справи: 12/60
- Суд: Господарський суд Сумської області
- Суддя: Цвіркун Ю.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Закрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.05.2003
- Дата етапу: 11.11.2004