КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-1243/10/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Гайдаш В.А.
Суддя-доповідач: Безименна Н.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"15" березня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Безименної Н.В.,
суддів: Бєлової Л.В. та Кучми А.Ю.,
при секретарі: Проценко А.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 27 травня 2010 року у справі за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у Придніпровському районі м.Черкаси до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Черкаській області про стягнення боргу на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, -
В С Т А Н О В И Л А:
У березні 2010 року позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Черкаській області, в якому просив стягнути з управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області борг на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, а саме пенсіонеру, якому призначено пенсію на пільгових умовах, відповідно до пунктів «б»- «з»(Список № 2) Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 27 травня 2010 року позов задоволено, а саме: стягнуто з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на користь управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси борг на покриття фактичних витрат і доставку пільгових пенсій за період з грудня 2009 р. по березень 2010 р. по списку № 2 в сумі 1381 (одна тисяча триста вісімдесят одну) грн. 42 коп.
Не погоджуючись із судовим рішенням, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області звернулося із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову та постановити нове рішення, яким покриття боргу на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_2 покласти на управління Державного департаменту України з питань виконання покарань. В обгрунтування вимог апеляційної скарги посилався на те, що відшкодування суми пільгової пенсії ОСОБА_2 має покладатися на управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Черкаській області як на правонаступника ЄЧ 325/68.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні –не обов’язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову –залишити без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
З таким висновком не можливо не погодитися, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області 28.10.2008 р. видало довідку № 14/7-2325 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії ОСОБА_2, відповідно до якої останній працював повний робочий день в установі ЕЧ 325/68 ВВТУ УВС Черкаського облвиконкому в період з 28.07.1977 р. по 21.02.1983 р. та виконувала роботу, передбачену Списком № 2.
Відповідно до наказу УВС Черкаського облвиконкому від 12.02.1971 р. № 011 Таганчанську ВТК в 1971 році реорганізовано у виправно-трудову колонію № 68 (ВТК № 68. умовна назва ЕЧ 325/68). До 1988 року назва установи не змінювалася.
Згідно наказу МВС СРСР від 10.03.1988 р.. установу ЕЧ 325/68 з 01.04.1988 р. було перепрофільовано в лікувально-трудовий профілакторій для примусового лікування та трудового перевиховання чоловіків-хронічних алкоголіків та присвоєно створеному лікувально-трудовому профілакторію номер 46 і умовну назву «Установа ЕЧ-325/П-46». Згідно розпорядження Ради Міністрів УРСР від 29.03.1989 року № 116-Р. установа ЕЧ-3257ГІ-46 УМВС Черкаського облвиконкому передана з підпорядкування МВС УРСР у відання Академії наук УРСР. У 1989 році проведено ліквідацію установи ЕЧ-325/П 46, в той час коли установа знаходилась у підпорядкуванні УВС Черкаського облвиконкому. Відповідно до Указу Президента України від 22.04.1998 р.№ 344/98 Державний департамент України з питань виконання покарань у Черкаській області став правонаступником Головного управління виконання покарань Міністерства внутрішніх справ України стосовно його зобов'язань, прав та обов'язків. Спільним наказом МВС та ДДУПВП № 300/20 від 14.04.1999 р. ліквідовано Головне управління виконання покарань Міністерства внутрішніх справ України, відділи виконання покарань, інспекції виправних робіт апаратів ЕУМВС, УМВС, а також виведені з підпорядкування МВС України існуючі (не ліквідовані) структурні підрозділи УМВС.
Наказом УВС Черкаського облвиконкому від 25.08.1989 р. № 062 ЛТП № 46 було ліквідовано, а накази та іншу документацію, згідно опису, 08.02.1990 року було передано на зберігання до архіву ІЦ УВС Черкаського облвиконкому (на сьогодні архів ВІТ ЕУМВС).
За період з грудня 2009 р. по березень 2010 року відповідачу нараховано до відшкодування суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в розмірі 1381 грн. 42 коп. Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій направлені відповідачу, який заборгованість по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку № 2 перед позивачем не погашав.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(далі - Закон № 1058) та п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція № 21-1) підприємства, на яких працівники вийшли на пенсію на пільгових умовах, здійснюють відшкодування Пенсійному фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно Інструкції № 21-1 відповідач являється платником страхових внесків, а тому повинен відшкодовувати позивачу фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по Списку № 2 особам, які мають стаж на даному підприємстві, що дає право на призначення цих пенсій.
На підставі п.п. 6.8 п. 6 Інструкції № 21-1, відповідач щомісячно до 25-го числа вносить до Пенсійного фонду зазначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень»Закону № 1058 - IV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з пунктом 15 Прикінцевих положень Закону № 1058 - IV, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років застосовуються норми Закону України «Про пенсійне забезпечення». Відповідно до ст. 62 цього Закону основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Коли в трудових книжках громадян не зроблені відповідні записи, особа, яка претендує на пільгову пенсію за віком, має надати уточнюючу довідку про підтвердження виконання робіт на підземних роботах, на роботах з особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та інших роботах із шкідливими та особливо важкими умовами праці за Списком № 2. Такі довідки видаються підприємствами, де працювали зазначені особи, чи їх правонаступниками відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 920 «Про внесення змін до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній».
Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області –залишити без задоволення.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 27 травня 2010 року –залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: Н.В. Безименна
Судді: Л.В. Бєлова
А.Ю. Кучма
- Номер:
- Опис: про стягнення боргу
- Тип справи: На новий розгляд (1 інстанція)
- Номер справи: 2а-1243/10/2370
- Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
- Суддя: Безименна Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.10.2015
- Дата етапу: 12.10.2015