КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-1410/10 Головуючий у 1-й інстанції: Унятицький Д.Є.
Суддя-доповідач: Степанюк А.Г.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"09" березня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Степанюка А.Г.,
суддів - Василенко Я.М., Шурко О.І.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі Київської області на постанову Бородянського районного суду Київської області від 16.12.2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі Київської області про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, –
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 звернулася до Бородянського районного суду Київської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі Київської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання відповідача провести перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, за період з 01.09.2010 року по 01.12.2010 року.
Постановою Бородянського районного суду Київської області від 16 грудня 2010 року позов задоволено, зобов’язано відповідача провести перерахунок та виплату позивачці додаткової пенсії, починаючи з 01.09.2010 року.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, УПФ України в Бородянському районі Київської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необґрунтованість та необ’єктивність рішення суду, неповне з’ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного:
Як вбачається з матеріалів справи, позивачка є особою, віднесеною до 4 категорії, яка постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, перебуває на обліку в УПФ України в Бородянському районі Київської області та отримує додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначену у відповідності до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(далі - Закон).
У відповідності до ст. 49 Закону пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Частиною 1 ст. 51 Закону передбачено, що особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Враховуючи вищевикладене, позивач має право на одержання щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком.
Всупереч ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»позивачу додаткова пенсія виплачувалась відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836.
З огляду на те, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 відповідач неправомірно виплачував додаткову пенсію в меншому розмірі ніж це передбачено ст. 51 зазначеного Закону. Проте, Бородянським районним судом Київської області не зазначено дату, до якої потрібно проводити такий перерахунок.
Зважаючи на ту обставину, що у позовній заяві було висловлене прохання позивача про здійснення перерахунку за період з 01.09.2010 року по 01.12.2010 року, жодних уточнень, доповнень або змін до нього не надходило, суд першої інстанції повинен був прийти до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню за період з 01.09.2010 року по 01.12.2010 року, тобто в межах заявленого позивачем строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду суд апеляційної інстанції має право, зокрема, змінити постанову суду.
За ч. 1 ст. 201 КАС України, підставами для зміни постанови суду першої інстанції є правильне по суті вирішення справи чи питання, але із помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а постанова суду першої інстанції - зміні шляхом зазначення в резолютивній частині дати, до якої підлягає перерахунок та виплата пенсії у розмірах визначених ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 183-2, 197, 198, 201, 205 та 207 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі Київської області залишити без задоволення.
Змінити постанову Бородянського районного суду Київської області від 16.12.2010 року, виклавши абзац третій резолютивної частини постанови у наступній редакції:
«Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі Київської області провести перерахунок та виплату з урахуванням виплачених коштів пенсії ОСОБА_2 згідно зі статтями 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», нарахувавши з 01 вересня 2010 року по 01 грудня 2010 року, щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, виходячи зі встановленого розміру мінімальної пенсії за віком, який відповідає розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та щомісячну грошову доплату, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території зони посиленого радіологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати».
В решті постанову –залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А. Степанюк
Судді Я. Василенко
О. Шурко
Повний текст постанови виготовлено 09.03.2011 року.