Справа № 2- 756 / 2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2009 року Черкаський районний суд Черкаської області у складі: головуючого судді Іваненка І. В.
при секретарі Павлюк І. Я.
за участю представника позивача Устименка П. І.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом Державної екологічної інспекції в Черкаській області до ОСОБА_2 про відшкодування збитків, -
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція в Черкаській області звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування збитків.
В обгрунтування своїх вимог указує, що відповідач 21 квітня 2008 року ловив рибу забороненим знаряддям лову - мисиновою сіткою на Кременчуцькому водосховищі поблизу с Леськи Черкаського району, чим порушив вимоги п. 3.15, 4.12 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15 лютого 1999 року, та ст. ст. 4, 10 Закону України «Про тваринний світ». А саме, він незаконно добув рибу лящ - 2 шт., завдавши рибному господарству України матеріальних збитків на загальну суму 51 грв. 00 коп.
Постановою судді Черкаського районного суду Черкаської області від 16 травня 2008 року встановлено факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, й накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 гривень 00 коп.
Просить суд стягнути з відповідача на користь держави на відшкодування завданих збитків 51 грв. 00 коп. та судові витрати по справі.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.
Заслухавши прокурора, відповідача, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і підлягають до задоволення у повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права має право на їх відшкодування.
Згідно зі ст. 1166 ЦК України шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Згідно з таксою, затвердженою постановою КМУ № 32 від 19 січня 1998 року, збитки у результаті незаконного вилову риби лящ - 2 шт. становлять 51 грв. 00 коп.
Наведені вище докази свідчать, що відповідач по справі повинен повністю відшкодувати зазначені вище збитки.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України та ст. ст. 22, 1166 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Державної екологічної інспекції в Черкаській області до ОСОБА_2 про відшкодування збитків задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, який мешкає у АДРЕСА_1, на користь держави в особі Державної екологічної інспекції в Черкаській області на відшкодування збитків 51 гривню 00 копійок.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь держави судові витрати у вигляді судового збору в сумі 51 гривня 00 копійок.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь Державної екологічної інспекції в Черкаській області суму витрат на ІТЗ у розмірі 30 гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подання у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, із поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або у порядку, передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.