ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
_________________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
18.12.07 Справа № А-3/260
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого-судді Скрутовського П. Д.
суддів Слуки М. Г.
Юрченка Я. О.
розглянув апеляційну скаргу Приватного підприємства «Візняки», м. Надвірна Івано-Франківської області б/н від 23.08.2007 р.
на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 14.08.2007 р. про припинення провадження у справі
у справі № А-3/260
за позовом Приватного підприємства «Візняки», м. Надвірна Івано-Франківської області
до відповідача Надвірнянської міської ради
про зобов’язання укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки на майдані Шевченка у м. Надвірна на умовах, передбачених проектом договору
за участю представників сторін:
від позивача (скаржника) –явка необов’язкова –Юращук П. І. –представник (довіреність ВЕВ № 724311 від 05.09.2006 р.)
від відповідача –явка необов’язкова –Дем’янчук Я. Б. –завідувач юридично-організаційного відділу (довіреність № 8 від 27.04.2006 р.)
Представникам сторін у судовому засіданні роз’яснені права та обов’язки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Згідно клопотання сторін, технічна фіксація судового процесу не здійснюється, ведеться протокол судового засідання. Заяв про відвід суддів не надходило.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 13.11.2007 р. прийнята до свого провадження апеляційна скарга ПП «Візняки», м. Надвірна, розгляд справи призначено на 18.12.2007 р., явка сторін не була визнана обов’язковою.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 14.08.2007 р. у справі № А-3/260 за позовом ПП «Візняки», м. Надвірна до відповідача Надвірнянської міської ради про зобов’язання укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки на умовах, передбачених проектом договору провадження у справі припинено.
При винесенні оскаржуваної ухвали, місцевий господарський суд керувався ст.ст. 61, 64, 65, 80, 86 ГПК України та мотивував її тим, що ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2005 р. у справі № 14/168 зобов’язано Надвіонянську міську раду передати у власність ПП «Візняки» шляхом викупу земельну ділянку, орендовану згідно договору оренди від 11.09.2001 р., що за своєю суттю є ідентичним предмету спору у даній справі.
Скаржник, позивач у справі, не погодився з ухвалою господарського суду Івано-Франківської області, вважає, що вона прийняте з порушенням норм процесуального права, а висновки, викладені в ній, не відповідають обставинам справи, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дану ухвалу повністю і прийняти нове рішення, яким задоволити позовні вимоги, посилаючись на те, що предметом і підставою у справі № 14/168 було «зобов’язати Надвірнянську міську раду передати у власність ПП «Візняки»шляхом викупу земельну ділянку орендовану на підставі договору оренди», а предметом і підставою у справі № А-3/260 є «зобов’язати Надвірнянську міську раду укласти з ПП «Візняки»договір купівлі-продажу земельної ділянки на умовах, зафіксованих в проекті договору на підставі ухвали Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2005 р. у справі № 14/168».
Відповідач, скориставшись правом, наданим ст. 96 ГПК України, подав відзив на апеляційну скаргу, в якому заперечив викладені в апеляційній скарзі мотиви та просив ухвалу господарського суду Івано-Франківської області залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення, мотивуючи свої вимоги тим, що позовна вимога про визнання договору купівлі-продажу земельної ділянки на умовах, зафіксованих у проекті договору, наданого міській раді у письмовій пропозиції 23.05.2006 р., подана не на підставі ухвали суду, а на підставі проектних пропозицій договору, які Надвірнянською міською радою відхилені.
Розглянувши наявні матеріали справи, доводи та заперечення, наведені в апеляційній скарзі та у відзиві на неї, заслухавши пояснення представників сторін у судовому засіданні, колегія суддів господарського суду апеляційної інстанції дійшла висновку, що ухвалу місцевого господарського суду слід скасувати, а справу передати на розгляд господарському суду першої інстанції з наступних підстав:
У матеріалах справи містяться дві ухвали господарського суду Івано-Франківської області від 14.08.2007 р. У судовому засіданні 18.12.2007 р. апеляційною інстанцією уточнено, що позивачем оскаржується ухвала про припинення провадження у справі за нормами ГПК України (а. с. 83).
Як вбачається із наявних у справі матеріалів, 16.06.2007 р. ПП «Візняки»(позивач) подано заяву про зміну позовних вимог з «зобов’язати Надвірнянську міську раду укласти з ПП «Візняки»договір купівлі-продажу земельної ділянки на умовах, зафіксованих в проекті договору»на «договір купівлі-продажу земельної ділянки на умовах, зафіксованих у проекті договору, наданого відповідачу відповідно до письмової пропозиції позивача від 23.05.2005 р. вважати укладеним».
Колегія суддів апеляційного господарського суду вважає неприйняття таких змін позовних вимог першою інстанцією безпідставною, оскільки відповідно до ст. 22 ГПК України (позивач вправі до прийняття рішення по справі змінити підставу або предмет позову), ПП «Візняки»змінило лише предмет позову, а підстава залишилася одна і та сама –ухвала Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2005 р. у справі № 14/168.
Згідно п. 2 ст. 80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо є рішення господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішив господарський спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав. Однак, предметом і підставою позову у справі № 14/168 є «зобов’язати Надвірнянську міську раду передати у власність ПП «Візняки»шляхом викупу земельну ділянку, орендовану на підставі договору оренди», а предметом і підставою позову у даній справі є «зобов’язати Надвірнянську міську раду укласти з ПП «Візняки»договір купівлі-продажу земельної ділянки на умовах, зафіксованих в проекті договору». Отже, підстава, передбачена вищенаведеною законодавчою нормою, не може бути застосована у даному випадку для припинення провадження у справі, спір повинен був розглядатися господарським судом першої інстанції з врахуванням заяви про зміну предмету позову.
Таким чином, враховуючи наведене, а також положення чинного законодавства України, апеляційна інстанція дійшла висновку, що оскаржувана ухвала місцевого господарського суду підлягає скасуванню, а матеріали справи слід направити на розгляд господарському суду Івано-Франківської області з огляду на недотриманням норм процесуального законодавства України.
Відповідно до ст.ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обстпавини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Керуючись ст.ст. 89, 91, 99, 101-105 ГПК України
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу ПП «Візняки», м. Надвірна задоволити частково.
2. Ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 14.08.2007 р. у справі № А-3/260 скасувати.
3. Матеріали справи направити для розгляду до місцевого господарського суду.
4. Постанова може бути оскаржена в установленому законом порядку.
Головуючий-суддя П. Д. Скрутовський
Суддя Я. О. Юрченко
Суддя М. Г. Слука