Справа № 2010/2-о-19/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.02.2011 Дергачівський районний суд
Харківської області
в складі: головуючого судді - Нечипоренко І.М.
за участю секретаря - Носачової І.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Дергачі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Лозівська міська рада Харківської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В :
Заявник просить суд ухвалити рішення, згідно якому встановити факт належності їй заповіту від 01 серпня 1995 року, посвідченого державним нотаріусом Лозівської державної нотаріальної контори, від імені ОСОБА_2 посилаючись на те, що її дошлюбне прізвище ОСОБА_1. В свідоцтві про її народження батько записний –«ОСОБА_2», а російською мовою –«ОСОБА_2». Її батьком 01 серпня 1995 року складено заповіт на квартиру АДРЕСА_1, а також на все майно, яке належало йому на день смерті. У всіх інших документах прізвище російською мовою записано «ОСОБА_2, а українською –«ОСОБА_2». Після смерті батька вона звернулася до нотаріальної контори для оформлення спадкових прав, однак, їй відмовлено на тій підставі, що в заповіті прізвище батька зазначено «ОСОБА_2, замість правильного «ОСОБА_2».
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з"явився, але направив до суду заяву, з якої вбачається що Лозівська міська рада Харківської області проти заяви ОСОБА_1 не заперечує та просить розглядати справу без участі представника.
В судове засідання заявник не з*явилася. Від представника надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, заяву підтримує.
Суд, вивчивши надані докази, вважає, що заява обгрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Лозова Харківської області. Її батьками на російській мові в свідоцтві про народження записані «ОСОБА_1»та «ОСОБА_1».
Згідно ч.1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
01 серпня 1995 року ОСОБА_2 складено заповіт на належну йому квартиру за адресою: АДРЕСА_1 та на все майно, на користь ОСОБА_1. Заповіт посвідчено державним нотаріусом Лозівської державної нотаріальної контори.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
В даний час заявник позбавлена можливості оформити спадкові права в нотаріальній конторі через розбіжності в написанні прізвища померлого в заповіті «ОСОБА_2, а в свідоцтві про смерть «ОСОБА_2», у зв*язку з чим звернулася з даною заявою до суду.
У відповідності до п.6 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
З наданих фотокопій документів вбачається, що прізвище померлого батька заявника на українській мові записано «ОСОБА_2», а на російській мові –«ОСОБА_2. Таким чином, суд вважає доведеним факт складення заповіту саме померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 та враховуючи викладене, дійшов до висновку про задоволення заяви.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-216, 234, 235, 256 ч.1 п. 6, 259 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити, що заповіт, який посвідчено державним нотаріусом Лозівської державної нотаріальної контори 01 серпня 1995 року від імені ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 та на все майно, складено ОСОБА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя І.М. Нечипоренко