Справа № 2-1256/2011
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.03.2011 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого судді Ольшевської Н.В.
при секретарі Калиті Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Коростені
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей ,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей, в якому зазначила, що відповідно до рішення Коростенського міськрайонного суду від 12.06.2009 року з відповідача на її користь стягуються аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини доходів щомісячно, починаючи з 07.05.2009 року і до повноліття дітей, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач сплачує аліменти на утримання дітей, але цих коштів є недостатньо для утримання двох дітей, для їх начвчання, придбання одягу, продуктів харчування та ліків. Син ОСОБА_3 являється інвалідом дитинства та потребує додаткових витрат.
Відповідач працює та отримує заробітну плату в розмірі 3000 грн. та має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дітей.
А тому, вона звернулась до суду з вказаним позовом та просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини доходів щомісячно, до повноліття дітей, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що він сплачує аліменти на утримання дітей відповідно до рішення суду. Він додатково допомагає утримувати дітей матеріально, купує їм одяг, шкільні приналежності; він є членом Лікарняної каси та оплачує лікування дітей; отримував путівку для сина ОСОБА_4, за яку доплачуав 270 грн. Неповнолітній син ОСОБА_3 дійсно є інвалідом з дитинства і в даний час перебуває на неповному державному утриманні в школі - інтернаті для дітей, що погано чують в с. Березівка.
Крім того, він є інвалідом 3 групи загального захворювання, часто хворіє та потребує коштів на лікування; знімає житло, яке має оплачувати.
Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Коростенського міськрайонного суду від 12.06.2009 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягуються аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини доходів щомісячно, починаючи з 07.05.2009 року і до повноліття дітей, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач є інвалідом 3 групи загального захворювання, що стверджується довідкою до акта огляду МСЕК.
Як вбачається з довідки № 1 від 08.02.2011 року відповідач отримував путівку на сина ОСОБА_4 з доплатою 270 грн.
ОСОБА_2 крім сплати аліментів матеріально допомагає неповнолітнім дітям, купує одяг, шкільні приналежності.
Крім того, неповнолітній ОСОБА_3 є інвалідом з дитинства і в даний час перебуває на неповному державному утриманні в школі - інтернаті для дітей, що погано чують в с. Березівка.
Проти цого в судовому засіданні не заперечила і позивачка.
Відповідно до ст. ст.180, 182 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття, а розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду ..., може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Враховуючи всі обставини справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає. Керуючись ст. ст.11, 60, 213 - 218, 367 ЦПК України, ст. ст. 84, 180, 182 Сімейного Кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей –відмовити .
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: