Судове рішення #14157591

Справа № 2518/2-а-4045/11

УХВАЛА

18 березня 2011 року  суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Шляхов В.І., вирішуючи питання про відкриття провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вищевказаним адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є дитиною війни та згідно зі ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" має право на щомісячну соціальну допомогу у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, зазначаючи те, що розмір допомоги яка виплачується на даний час, не відповідає розміру передбаченому даним Законом, а тому просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо непроведення перерахунку пенсії з урахуванням її підвищення відповідно до вище наведеного Закону та зобов'язати його здійснити перерахунок пенсії з 03.09.2010 року по день винесення рішення у справі та здійснити відповідні виплати за вказаний період.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

За ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

З 30 липня 2010 року діють зміни, які внесені до ст.ст. 99, 100 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Крім того, законодавцем змінено приписи щодо правових наслідків пропуску строку звернення до суду. Чинними положеннями частини першої статті 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи те, що позивач звернулася до суду з позовом 15.03.2011 року при цьому не заявляла клопотання про поновлення строку звернення до суду з позовом, знаходжу, що вона пропустила 6-місячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів за період з 03.09.2010 року по 15.09.2010 року включно.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, в частині вимог за період з 03.09.2010 року по 15.09.2010 року включно - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги на неї протягом п’яти днів з дня отримання її копії.

          Суддя                                                                                          В.І. Шляхов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація