Судове рішення #14151333

                                                            

                                           


Справа № 2010/2-853/11

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

14.03.2011                                  Дергачівський районний суд Харківської області

в складі:                                        головуючого Нечипоренко І.  М.

                                                  при секретарі Носачова І. В.,

                 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дергачі цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку,-

                                                  В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

Позивачка просить суд ухвалити рішення, згідно якого стягувати з відповідача аліменти на її користь в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку щомісячно до досягнення сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трирічного віку,  посилаючись на те, що з 6 червня 2009 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від указаного шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею і знаходиться на її утриманні, а відповідач в добровільному порядку не надає на її утримання матеріальної допомоги, так як вона не працює та знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Позивачка у судовому засіданні  підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити, про обставини справи пояснила як зазначено вище.

          Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі, посилаючись на на те, що він не заперечує виплачувати аліменти на утримання дитини і категорично заперечує утримувати дружину.

          Суд вислухавши пояснення сторін, вивчивши надані докази, вважає, що позовні вимоги підлягають  частковому задоволенню, виходячи з наступного.

          Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 6 червня 2009 року, який розірвано 22 грудня 2010 року, про що свідчить штемпель в паспорті позивача.

          Від даного шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що мається копія свідоцтва про народження (а.с.2).

          В даний час дитина проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні, що підтверджено довідкою Полівської сільської ради від 25.10.2010 року за №885 (а.с.4).

          З  наказу № 832-к від 05.10.2010 року, виданого комунальним закладом охорони здоров*я  РТМО «Дергачівська центральна районна лікарня»вбачається, що  ОСОБА_1, сестрі медичній палатній педіатричного відділення Дергачівської ЦРЛ, надано частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною до 3-х років з 04.10.2010 року по 27.09.2011 року.

Згідно  75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.  Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

          У відповідності зі ст. 77, 79 СК України утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою. Аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

          Згідно ч.2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

          Для задоволення вимоги про стягнення аліментів, надання суду доказів того, що дружина, з якою проживає дитина, потребує матеріальної допомоги, не є обов’язковим, оскільки право на аліменти належить  - матері, незалежно цієї обставини.

 Право на утримання дружини –матері існує паралельно із правом дитини на утримання і не залежить від нього.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.   

            При визначенні розміру аліментів суд враховує, що відповідач є молодою працездатною особою, нікому іншому аліменти не сплачує, крім позивачки, на утримання сина в розмірі ? частини всіх видів доходу, інших утриманців не має,  відповідачка не працює, оскільки знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку, тому вважає доцільним задовольнити позовні вимоги частково, в 1/6 частині всіх видів доходу.

          Встановлений судом розмір аліментів на утримання дитини та дружини не перевищують максимального розміру аліментів, які стягуються з боржника і відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606 –XIV «Про виконавче провадження»не повинні перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи.    

Судові витрати у відповідності до ст. 88 ЦПК України суд покладає на відповідача.

          Керуючись ст.ст. 9, 10, 88, 209, 212, 214-216 ЦПК України,  ст.ст. 75, 77, 79, 84 СК України,  суд                                                  

В  И  Р  І  Ш  И  В :

          Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

          Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Південне Дергачівського району Харківської області аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання до досягнення сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трирічного віку в розмірі 1/6 частини всіх видів доходу щомісячно, починаючи з 15 жовтня 2010 року.

          Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 (п"ятдесят одна) гривня.

          Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120, 00 грн. (сто двадцять гривень).

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.


Суддя                                                                              І.М. Нечипоренко

          











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація