№2- 859/2007 рік
РІШЕННЯ
Іменем України
20 квітня 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді Бережної Н.М.
при секретарі Шелудько Т.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду справу за позовом Зміївського районного комунального водопровідно-каналізаційного підприємства до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
встановив:
02.04.2007 року Зміївське районне комунальне водопровідно - каналізаційне підприємство звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення за адресою АДРЕСА_1, посилаючись на те, що згідно з Правилами надання послуг з водопостачання та водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.1997 року № 1497 виконавцем послуг з водопостачання та водовідведення є водопостачальні підприємства та організації, які безпосередньо надають споживачеві комунальні послуги.
Відповідно до п. 2.2 Статуту Зміївське РКВКП є виконавцем послуг по водопостачанню та водовідведенню на території м. Змієва та Зміївського району. Згідно п.З ст. 20 Закону України „ Про житлово - комунальні послуги" вказано, що споживачі повинні оплачувати житлово - комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
На підставі п. 23 вищевказаних Правил, споживачі послуг повинні вносити плату за надані послуги не пізніше 10 числа наступного за розрахунковим місяця. Згідно п. 10 Правил - плата за надані послуги розрахується по нормам та тарифам встановленим Радою Міністрів республіки Крим та обласними держадміністраціями, з розрахунку за 1 м. куб. води на одного мешканця та за нормами на ведення особистого підсобного господарства.
Станом на 01 листопада 2006 року за надані послуги відповідач має заборгованість у розмірі 858 грн. 37 коп., яку позивач просить стягнути з відповідача.
Підприємством були прийняті заходи, щодо своєчасного повідомлення та попередження про сплату суми заборгованості до відповідача. До теперішнього часу розрахунків за спожиті послуги не проведено.
В судовому засіданні представник позивача Гурін І.І, наполягав на задоволенні позову, посилаючись на обставини, викладені у ньому.
Відповідач ОСОБА_1. в судовому засіданні позов визнала повністю, просила розглянути справу в попередньому судовому засіданні, про що подала відповідну заяву, пояснила, що допустила невчасну сплату за надані послуги з в зв'язку скрутним матеріальним становищем.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення лозову.
Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши надані судові докази, суд приходить до наступного висновку:
2
Судом встановлено:
На ім'я ОСОБА_1 був відкритий особовий рахунок № 506 абонента Зміївського районного - комунального водопровідно - каналізаційного підприємства для проведення розрахунків за послуги з водопостачання (а.с. 2);
Відповідач ОСОБА_1. проживає АДРЕСА_1, є споживачем послуг з водопостачання та водовідведення, їй були надані позивачем такі послуги, але не сплачувала своєчасно за надані послуги, в зв'язку з чим склалася заборгованість яка станом на 01 листопада 2006 року становить 858 грн. 37 коп., що слідує з розрахунку заборгованості Зміївського районного комунального водопровідно- каналізаційного підприємства (а.с. 2)
Стаття 509 ЦК України передбачає, що зобов'язанням є правовідносини, в якому одна сторона {боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони { кредитора) певну дію, у т.ч. сплатити гроші, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст. 526 Цивільного Кодексу України - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідач ОСОБА_1. не виконала зобов'язання по своєчасній оплаті наданих послуг з водопостачання та водовідведення , тому позов про стягнення з неї заборгованості є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача належить стягнути судовий збір та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 16, 257, 509, 526 ЦК України, ст. ст. 130, 174 ЦПК України, суд,
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканкиАДРЕСА_1, ідентифікаційний НОМЕР_1 на користь Зміївського районного комунального водопровідно-каналізаційного підприємства № 21231318 р/р 26000000565021 в ХДАТ . Індекс - банк", МФО 350619, ОКПО 26149490 - 858 ( вісімсот п'ятдесят вісім ) грн. 37 коп. заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят однієї) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільної справи в Зміївському районному суді Харківської області в розмірі ЗО (тридцять) грн., які перерахувати на розрахунковий рахунок: 31214259700227, одержувач коштів- УДК у Зміївському районі, код ЄДРПООУ 24134337, МФО 851011.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.