№ 2-0-47/2007 рік
РІШЕННЯ
іменем України
17 квітня 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді Бережної Н.М. при секретарі Шелудько Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2, про встановлення факту родинних відносин,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, а саме просила встановити, що вона є рідною дочкою ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що після смерті матері залишилася спадщина, яку вона має намір оформити, але звернувшись до Зміївської Державної нотаріальної контори Харківської області для отримання свідоцтва про право на спадщину , вона не може скористатися своїм правом спадкоємця, так як в її свідоцтві про її народження по батькові мама записана ОСОБА_3, що не збігається з вказаним в свідоцтві про смерть по батькові мами - ОСОБА_3 в зв'язку з наявною розбіжністю їй рекомендовано звернутися до суду за встановленням факту родинних відносин. Вказала, що крім неї спадкоємцем є її рідний брат ОСОБА_2, який має власний інтерес у встановленні даних родинних відносин.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 наполягала на задоволенні заяви, посилаючись на обставини, вказані в заяві.
Заінтересована особа: ОСОБА_2. не заперечував проти задоволення заяви та встановлення зазначеного факту, вказавши, що вказана помилка перешкоджає заявнику скористатися своїми правами спадкоємця, зазначив що така сама помилка допущена і в його свідоцтві про народження, що змусило його також звернутися до суду за встановленням аналогічного факту.
Вислухавши заявника, заінтересовану особу, дослідивши надані матеріали, суд дійшов наступного:
Відповідно до ст. 256 ч.1 п.1 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла у віці 79 років, а/з № 365 від 19.12.2006 року, що слідує з свідоцтва про її смерть серії НОМЕР_1 вид. відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області 19.12.2006 року (а.с. 8);
З свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 серії НОМЕР_2 вид. ЗмІЇвським райбюро ЗАГС Харківської області 10.02.1958 року вбачається, що її батьками вказані батько - ОСОБА_4 та мати ОСОБА_3(а.с. 5);
Згідно довідки № 62 від 02.04.2007 року відділу реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області 13 серпня 1977 року у відділі РАЦС Зміївського РУЮ Харківської області зареєстровано шлюб ОСОБА_5 та ОСОБА_1 а/ № 101, після шлюбу прізвище дружини ОСОБА_5(а.с. 12);
Як слідує з свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 вид. Зміївським відділом ЗАГСу Харківської області ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 уклала шлюб з
2
ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 а/з № 69 , після шлюбу прізвище дружини ОСОБА_6 (а.с. 13).
ЇЇ батьки перебували у зареєстрованому шлюбі і по батькові мама при одруженні з її батьком вказана ОСОБА_3 як слідує з довідки № 62 від 01.02.2005 року відділу РАГС Зміївського районного управління юстиції - 14 листопада 1951 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області зареєстровано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_3(а.с. 10)
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 що слідує з свідоцтва про його смерть серії НОМЕР_4 вид. Зміївським відділом ЗАГСу Харківської області 16 жовтня 1991 року (а.с. 7).
Як слідує з рішення Зміївського районного суду Харківської області від 06 лютого 2007 року ОСОБА_2, ОСОБА_1 зверталися до суду за встановленням факту належності правовстановлюючих документів ОСОБА_3 померлій ІНФОРМАЦІЯ_1, їх заява задоволена (а.с. 11).
Оскільки встановлення факту родинних відносин має для заявника юридичне значення, а підтвердити факт родинних відносин іншим порядком ОСОБА_1 не має можливості, її заява є обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10,11, 60, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 256 ч.1 п.1 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідною дочкою ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.