№2-716/2007 рік
РІШЕННЯ
іменем України
16 квітня 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді Россолова В.В.
при секретарі Рєпнікової О.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. 27 лютого 2007 року звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про розподіл майна, в якому вказала, що в шлюбі з відповідачем вона перебувала з 25.08.1985 року по 31.05.2005 року. За період шлюбу вони за спільні кошти придбали наступне майно: дачний будинок НОМЕР_1, який розташований в АДРЕСА_1 та зареєстрований в КП „Зміївське БІТ' Харківської області на ім'я ОСОБА_2.; земельна ділянка площею 0,120 га, розташований „Гайдари" ХДУ Зміївського району Харківської області, яка зареєстрована на ім'я ОСОБА_2.; сканер „Ехоскоп"-01; кардіоанізатор; автомобіль ВАЗ -21013. Позивач просила суд визнати за нею право власності на дачний будинок НОМЕР_1, який розташований в АДРЕСА_1 та зареєстрований в КП „Зміївське БТІ" Харківської області на ім'я ОСОБА_2.; земельна ділянка площею 0,120 га, розташовану „Гайдари" ХДУ Зміївського району Харківської області, яка зареєстрована на ім'я ОСОБА_2., та залишити право власності за відповідачем на сканер „Ехоскоп"-01; кардіоанізатор; автомобіль ВАЗ -21013.
Відповідач ОСОБА_2. до суду не з'явився про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно. До суду надійшла заява з проханням розглядати справу без його участі, за участю його представника ОСОБА_3.. Позовні вимоги ОСОБА_1. визнав в повному обсязі, просив суд визнати за ОСОБА_1. право власності на дачний будинок НОМЕР_1, який розташований в АДРЕСА_1та зареєстрований в КП „Зміївське БТІ" Харківської області на ім'я ОСОБА_2.; земельну ділянку площею 0,120 га, розташовану „Гайдари" ХДУ Зміївського району Харківської області, яка зареєстрована на ім'я ОСОБА_2..
Представник відповідача ОСОБА_3. в попередньому судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.
Позивач ОСОБА_1. у попередньому судовому засіданні наполягала на заявлених позовних вимогах.
Судом встановлено, що:
З копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2 від 31 травня 2005 року, виданого Зміївським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області, вбачається, що між ОСОБА_1. та ОСОБА_2. розірвано шлюб, про що в книзі реєстрації актів про розірвання шлюбу зроблено відповідний актовий запис за №176.
З оригіналу довідки НОМЕР_3 від 04.12 2006 року, виданої комунальним підприємством "Зміївським бюром технічної інвентаризації"" Харківської області, за підписом директора КП ЗБТІ Святухи К.Г., вбачається, що дачний будинок НОМЕР_1 садового товариства „Гайдари" зареєстрований в цілому за гр. ОСОБА_2, на підставі договору куплі-продажу, підписаного та зареєстрованого на Харківській товарній Біржі „Слобода" 08.04.1998 р. № Н36-8302.
Згідно копії державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_4, ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-
2
продажу земельної ділянки, йому передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,120 га, яка розташована за адресою с. Гайдари ст. „Гайдари" ХДУЗміївського району Харківської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Відповідно до ч. 2 ст. 60 СК України, вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 СК України, об'єктами права спільної сумісної власності подружжя можуть бути будь-які речі, за винятком тих, які виключені з цивільного обороту.
Відповідно до ст. 63 СК України, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Відповідно до ч. 1 ст. 68 СК України, розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 СК України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 СК України, у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись: ст.ст. 60 ч. 1,2, 61 ч. 1, 63, 68 ч. 1, 69 ч. 1, 70 ч. 1 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на дачний будинок НОМЕР_1, який розташований в АДРЕСА_1 та зареєстрований в КП „Зміївське БТІ" Харківської області на ім'я ОСОБА_2.; земельну ділянку площею 0,120 га, розташований „Гайдари" ХДУ Зміївського району Харківської області, яка зареєстрована на ім'я ОСОБА_2. та залишити право власності за ОСОБА_2 на сканер „Ехоскоп"-01; кардіоанізатор; автомобіль ВАЗ -21013 державний номер НОМЕР_5.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до апеляційного суду Харківської області.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.