Справа №2-161/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2007 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого - судді Данилюк М.П.
секретаря Фурманюк В.М.
представника відповідача ОСОБА_1. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в Верховинському районі справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на утримання дружини, з якої проживає дитина віком до трьох років, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду із позовом про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на утримання дружини, з якою проживає дитина віком до трьох років до відповідача.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала , суду пояснила, що 25 вересня 2004 року одружилася з відповідачем . Від спільного проживання мають одну малолітню дитину-сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час з відповідачем проживають окремо , оскільки сімейне життя не склалося , не приймає участі у вихованні дитини, не цікавиться матеріальним благом сім'ї та не надає матеріальної допомоги на протязі півроку, на даний час вона подала позов до суду про розірвання їхнього шлюбу.
Вона працює вчителькою і через виховання і догляд за сином вийшла на роботу на неповне тижневе навантаження , але заробітної плати не вистачає на придбання для неї та дитини необхідних для нормального прожиття продуктів харчування , предметів гігієни, одягу та предметів першої необхідності.
Відповідач має нерегулярний мінливий дохід, тому просить стягувати з нього в її користь на її утримання 500 (п'ятсот) гривень щомісячно до досягнення сином 3-х річного віку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, однак, звернувся в суд із запереченням на даний позов.
Представник відповідача ОСОБА_1. суду пояснив, що відповідач на даний час не працює, виїжджає за межі України в пошуках заробітку, на його утриманні перебувають батьки, яким він надає матеріальну допомогу і тому не може сплачувати щомісячно аліменти в розмірі 500 гривень на утримання дружини, з якою проживає її дитина , просить відмовити позивачці в задоволенні її позовних вимог, тому що позивачка має дохід щомісячно в сумі понад 60 (шістсот) гривень , а відповідач не має можливості такої сплати.
Суд, вивчивши матеріали справи , заслухавши позивачку , представника відповідача , прийшов до висновку, що в позові слід відмовити із наступних підстав.
У відповідності до ст.84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Із свідоцтва про народження дитини видно, що його батьком являється ОСОБА_3, свідоцтво про одруження свідчить про те, що між нею і відповідачем укладено шлюб.
Як ствердив представник відповідача в судовому засіданні, що відповідач має нерегулярний мінливий дохід, виїжджає за межі України на заробітки, не має постійного місця роботи, а має заробіток з певними переривами, тому виходить з його реального доходу та
способу ведення особистого життя, а також враховує те, що позивачка працює і має особистий постійний дохід, який перевищує прожитковий мінімум.
Згідно рішення Верховинського районного суду від 27 квітня 2007 року відповідачу присуджено сплачувати аліменти в розмірі 300 (триста) гривень щомісячно в користь позивачки на утримання сина ОСОБА_4, а також на його утриманні перебувають його непрацюючі батьки.
При зазначених обставинах суд вважає, що ОСОБА_3 не може надавати аліменти на утримання дружини , з якою проживає дитина віком до трьох років, а тому в позові слід відмовити.
Керуючись ст.ст.213-215 ЦПК України та на підставі ст.84 Сімейного кодексу України ,-
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_2 до ОСОБА_3про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на утримання дружини, з якою проживає дитина віком до трьох років - відмовити за безпідставністю позову.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. У випадку неподання заяви рішення суду суду набирає законної сили.