Категорія справ: 55 Справа № 1-9
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Маневичі 19 лютого 2007 року
Маневицький районний суд Волинської області у складі
головуючого - судці Костюкевича С.Ф.
за участю: секретаря Боймиструк О.Ф.
прокурора Лікунова Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Маневичі справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця м. Джанкой АР Крим, жителя АДРЕСА_1 Волинської області, українця, громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, невійськовозобов'язаного, неодруженого, підприємця, згідно ст. 89 КК України не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 307 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1. в один із днів в кінці вересня 2006 року, перебуваючи в урочищі „Підлясся", що неподалік с Клепачів Ківецівського району Волинської області, виявивши дикоростучий кущ рослини коноплі, з метою подальшого збуту, зірвав його, обірвав листя, яке приніс до себе додому, поАДРЕСА_1у вказаному вище селі. Дане листя підсудний висушив, подрібнив і 17 грудня 2006 року, з метою подальшої незаконної передачі в Маневицьку ВК-42, упакувавши його в три куски господарського мила, зберігав. 19 грудня 2006 року ОСОБА_1. автобусом перевіз вказану подрібнену речовину рослинного походження в смт. Маневичі Волинської області і під час короткочасного побачення у ВК-42 в смт. Маневичі із своїм знайомим засудженим, при проведенні особистого та огляду речей працівниками установи по виконанню покарань були виявлені три куски господарського мила, в яких знаходились саморобні контейнери з вмістом речовини канабіс (висушеної маріхуани), яка згідно таблиці № 1 список № 1 „Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів .." затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 6.05.2000 р. відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. Загальна маса наркотичних засобів канабісу (висушеної маріхуани), згідно висновку № 1157/2008 від 05.01.2007 року експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, складає 11,42 г.
Крім того, ОСОБА_1., незаконно придбані ним в кінці вересня 2006 року в урочищі „Підлясся", що неподалік АДРЕСА_1 Волинської області, листя рослини коноплі, яке він переніс до себе додому в будинок, де проживає поАДРЕСА_1 у вказаному селі, висушив, подрібнив і, заховавши в гаражі, зберігав з метою подальшої незаконної передачі в Маневицьку ВК-42. 23 грудня 2006 року під час проведення санкціонованого обшуку в гаражі його господарства було виявлено і вилучено дане подрібнене листя коноплі, яке являє собою речовину канабіс (висушена маріхуана), яка згідно таблиці № 1 список № 1 „Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів .." затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 770 від
6.05.2000 p. відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. Загальна маса вилучених наркотичних засобів канабісу (висушеної маріхуани), згідно висновку № 1157/2008 від 05.01.2007 року експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, складає 0,91 г.
Підсудний ОСОБА_1. в судовому засіданні свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю, щиросердечно розкаюється, пояснив, що раніше він товаришував з Котизою М.Є., який в даний час відбуває покарання у Маневицькій ВК-42. На початку серпня 2006 року він виявив на смітнику в урочищі „Підлясся" неподалік с Клепачів, де він проживає, один кущ коноплі, який він згодом зірвав і приніс до себе додому. Листя з куща він обірвав, подрібнив та заховав у гаражі. Згодом подрібнене листя він вирішив передати ОСОБА_2., на його прохання, у Маневицьку ВК-42, для чого замаскував його у кусках господарського мила і передав разом з продуктами харчування в якості передачі. Під час перевірки речей листя коноплі було виявлено працівниками колонії. Усвідомлює, що вчинив дії за які передбачена кримінальна відповідальність, щиро розкаюється у вчиненому просить суворо не карати.
Покази підсудного ОСОБА_1. відповідають фактичним обставинам справи, які ним не оспорюються.
У відповідності до ст. 299 КПК України судом із згоди учасників судового розгляду визнано недоцільним дослідження наявних у справі доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Крім повного визнання підсудним ОСОБА_1. вини в інкримінованому йому злочині, його вина у вчиненому підтверджується іншими доказами, дослідженими в судовому засіданні та встановленими під час досудового слідства по даній кримінальній справі, зокрема, рапортами молодших інспекторів Маневицької ВК-42 від 19.12.2006 року (а.с. 4-5), про виявлення в речах, що передавались засудженому ОСОБА_2., речовини, схожої на коноплю; протоколами огляду місця події від 19.12.2006 р. (а.с. 6-7), в якому описані виявлені та вилучені замасковані в кусках господарського мила контейнери з речовиною схожою на висушену маріхуану; копією заяви ОСОБА_3. від 19.12.2006 року про прийняття передачі засудженому ОСОБА_2. (а.с. 9), в якій вказано і наявність господарського мила; протоколом обшуку від 23.12.2006 року (а.с. 33-34), під час проведення якого в гаражі ОСОБА_1., що в с Клепачів Ківецівського району Волинської області, було виявлено речовину рослинного походження, схожу на висушену маріхуану; протоколом відтворення обстановки та обставин події від 28.12.2006 року (а.с. 55-57), в якому підсудний розповів та вказав на місці, де він виявив кущ коноплі, листя з якого обірвав, переніс додому, висушив і зберігав; протоколом огляду предметів від 10.01.2007 року (а.с. 69), в якому описані два пакети з речовиною рослинного походження, які були вилучені в Маневицькій ВК-42 (1-й пакет) та в гаражі ОСОБА_1. в с Клепачів (2-й пакет); постановою про визнання предметів речовими доказами та приєднання до кримінальної справи; висновком експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів № 1157/2008 від 5.01.2007 р. (а.с. 60-61), де вказано, що надані на експертизу висушені подрібнені речовини рослинного походження являють собою особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, маса якого складає 3,85 г, 3,57 г, 4,00 г, 0,91 г; актом наркологічної експертизи № 995 від 28.12.2006 р. (а.с. 65), якою встановлено, що підсудний наркоманією не страждає, примусового протинаркоманійного лікування не потребує.
Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності суд вважає, що підсудний ОСОБА_1. вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 307 КК України, оскільки незаконно придбав, зберігав, перевозив з метою збуту та з метою передачі в місця позбавлення волі особливо небезпечні наркотичні засоби.
При призначені покарання суд враховує, що підсудний ОСОБА_1. вчинив злочини, що відносяться до тяжких.
Разом з тим суд приймає до уваги дані про особу підсудного ОСОБА_1., а саме позитивну характеристику за місцем проживання та з місця роботи, те, що він в минулому притягався до кримінальної відповідальності.
До обставин, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_1., суд відносить його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає.
Виходячи із наведеного суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_1., а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами, можливе при призначенні йому покарання без ізоляції від суспільства у вигляді позбавлення волі в межах санкції статті, по якій він притягується до кримінальної відповідальності, із звільненням від відбуття даного покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку. Оскільки підсудного звільнено від відбування покарання з випробуванням, тому й додаткове покарання у вигляді конфіскації майна щодо нього застосовувати не слід.
Оскільки підсудному ОСОБА_1. призначається покарання не пов'язане з реальним позбавленням волі, то міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу йому слід залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Судові витрати по справі в сумі 188 грн. 31 коп. на проведення фізико-хімічної експертизи, що підтверджуються розрахунками вартості та калькуляцією проведеної експертизи, слід стягнути з підсудного ОСОБА_1. в доход держави.
Речові докази: два полімерні пакети з речовиною рослинного походження, що знаходяться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів УМВС України у Волинській області, підлягають знищенню.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд,
З АС У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченому ч. 2 ст. 307 КК України та призначити покарання у вигляді 5 (п'яти) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1. від покарання у вигляді позбавлення волі звільнити з випробуванням та встановленням іспитового строку 3 (три) роки.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_1. не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання і роботи, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи, за місцем проживання.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1. до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_1. кошти в сумі 188 (сто вісімдесят вісім) гривень 31 копійку судових витрат в доход держави понесених на проведення фізико-хімічної експертизи.
Речові докази: два полімерні пакети з речовиною рослинного походження, що знаходяться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів УМВС України у Волинській області, знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд на протязі 15 діб з моменту його проголошення.