Судове рішення #1413748
Категорія справ: 33 Справа № 109

Категорія справ: 33 Справа № 109

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

23 лютого 2007 року                   Маневицький районний суд Волинської області

в складі:    головуючого - судді                                         Костюкевича С.Ф.

при секретарі                                                    Боймиструк О.Ф.

за участю: позивачки                                                           ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,

ВСТАНОВИВ:

1 лютого 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2. про зміну розміру аліментів.

Свої вимоги обґрунтувала тим, що з відповідачем по справі ОСОБА_2. вона перебувала у шлюбі з 25 вересня 1992 року, який було зареєстровано в Луцькому MB РАГС Волинської області, актовий запис № 1215. Від даного шлюбу у них народилося четверо дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4. Батьком дітей у свідоцтвах про народження записаний ОСОБА_2. Подружнє життя виявилось невдалим і рішенням Маневицького районного суду шлюб було розірвано. Так як відповідач матеріальної допомоги сім'ї не надавав, згідно рішення Маневицького районного суду від 23 серпня 2004 року з нього стягувалися аліменти на користь позивачки на утримання дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в розмірі 170 грн. щомісячно. Оскільки, Законом України від 22 вересня 2005 р. № 2901-IV внесені зміни до Сімейного кодексу України, де вказано, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тому позивачка, звернувшись з позовом, просить суд стягнути аліменти з відповідача відповідно до Закону України „Про внесення змін до Сімейного кодексу України" від 22 вересня 2005 р. на утримання дітей до досягнення ними повноліття.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. заявлені позовні вимоги підтримала, пояснивши, що рішення Маневицького районного суду відповідачем виконувалось не в повній мірі, аліментів на утримання дітей вона вчасно і у повному розмірі не отримувала. Додала, що в даний час вона не працює і сімейний бюджет складає лише соціальна допомога на дітей, розмір якої є недостатнім для утримання сім'ї, а від відповідача ніякої матеріальної допомоги так і не отримує. Так як, згідно Сімейного кодексу України обов'язком батьків є утримувати своїх дітей до досягнення повноліття, просить стягнути аліменти в її користь з ОСОБА_2. на утримання дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в частці від усіх видів його доходів до досягнення дітьми повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму.

Відповідач ОСОБА_2. на повторний виклик не з'явився і не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча вчасно був повідомлений про час і місце судового засідання, про що свідчить повідомлення про вручення судової повістки про виклик. 

 

Враховуючи думку позивачки, яка не заперечує щодо розгляду справи у відсутності відповідача, а також те, що в справі є достатньо доказів для вирішення її по суті, суд ухвалив - розглядати справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає до повного задоволення.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно ч. З ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України до обставин, які враховуються при визначенні розміру аліментів, відносяться: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей чи непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Згідно ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

З оглянутої в судовому засіданні копії свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_1, виданого 30.03.2005 року відділом РАЦС Маневицького РУЮ, суду відомо, що шлюб зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвано, про що у Книзі реєстрації розірвання шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 39 від 30.03.2005 року.

Згідно копій свідоцтв про народження НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, що також досліджувались судом, позивачка та відповідач від даного шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4.

З копії виконавчого листа № 2-904 від 27.09.2004 року, виданого згідно рішення Маневицького районного суду від 23 серпня 2004 року встановлено, що з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1. стягнуто аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в розмірі 170 грн. щомісячно починаючи з 5 серпня 2004 року.

Проаналізувавши пояснення позивачки, оцінивши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що з відповідача ОСОБА_2. підлягають стягненню на користь позивачки ОСОБА_1. аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 1 лютого 2007 року та до досягнення ними повноліття.

У відповідності до вимог ст. 88 ЦПК України з ОСОБА_2. підлягає стягненню в доход держави 51 грн. судового збору.

 

Крім того відповідно до ч. 3 ст. 81 ЦПК України з відповідача слід також стягнути 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 81, 88, 212-215, 224 ЦПК України, ст.ст. 180 - 183, 191 Сімейного кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1. задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, та синаОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 1 лютого 2007 року та до їх повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Припинити стягнення аліментів з ОСОБА_2. по виконавчому листу № 2-904 від 27.09.2004 року, виданому згідно рішення Маневицького районного суду Волинської області від 23 серпня 2004 року.

Стягнути з ОСОБА_2. 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору в доход держави.

Стягнути з ОСОБА_2. 7 (сім) гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом (р/р 31213259700287, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач Маневицький р-н Держбюджет 22050000, код 21740422).

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через

Маневицький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом

десяти днів з дня проголошення рішення і поданням після цього протягом двадцяти днів

апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295

ЦПК України. Дане рішення може бути переглянуте Маневицьким районним судом за

письмовою заявою відповідача, яка має бути подана ним протягом десяти днів з дня

отримання його копії.         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація