Судове рішення #1412877
Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Р І Ш Е Н Н Я                                                  

                                                                 І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И                          Справа № 2-798/07

про задоволення позову про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини у зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні

 

30 листопада 2007 року                                                                                                                               м. Хорол

 

Хорольський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Карпушина Г.Л.;                при секретарі - Корнет В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Хорольської міської ради Полтавської області про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

 

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1. звернувся в суд з заявою про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

В заяві вказував, що він є сином ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року. Після смерті батька відкрилася спадщина на його спадкове майно, тобто житловий будинок з господарськими будівлями в м. АДРЕСА_1, на яке він не може оформити право власності в нотаріальній конторі, так як в свідоцтві про народження позивача прізвище батька вказане «ІНФОРМАЦІЯ_2», а в свідоцтві про смерть батька  - «ІНФОРМАЦІЯ_3», тобто відсутні докази їх родинних відносин. Крім того, позивач, маючи намір на прийняття спадщини, повинен був відповідно до чинного законодавства подати заяву нотаріусу про прийняття ним спадщини на протязі 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Проте, він, через незнання Закону, зазначеної заяви не подав, а тому на даний час позбавлений можливості забезпечити свої спадкові права. Вказаний факт на думку позивача є поважним.

 

В судовому засіданні позивач підтримав позовну заяву, прохав суд встановити факт родинних відносин, а саме: що ОСОБА_2є батьком ОСОБА_1, та визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_2. терміном 1 місяць.

 

Представник відповідача Хорольської міської ради Полтавської області Бибик В.В. в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі та показав, що зазначені в позові факти відповідають дійсності.

 

Свідки ОСОБА_3. та ОСОБА_4. пояснили, що добре знають позивача та його покійного батька. Вони можуть з впевненістю стверджувати, що позивач є сином покійного ОСОБА_2, який проживав в АДРЕСА_1та помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.

 

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

 

Суд, заслухавши позивача, представника відповідача, свідків та дослідивши матеріали справи, належно оцінивши зібрані по справі докази, приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

 

Судом встановлено, що відповідно до наданих доказів: копія свідоцтва про народження позивача ; копія про смерть ІНФОРМАЦІЯ_3 Г.А.; довідки Хорольської міської ради № 3730 від 04.07.2007 року; повідомлень державної нотаріальної контори; показань свідків, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, уродженець та мешканець м. АДРЕСА_1є сином  ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Встановлення факту родинних відносин потрібно заявнику для оформлення права на спадщину.

Відповідно до ст. 256 ЦПК України справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян розглядається судовим порядком.

 

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

 

Суд, оцінивши підстави, які перешкодили позивачу вчасно подати заяву про прийняття спадщини, вважає, що вони є поважними. При цьому суд, виходив з того, що на даний час серед населення країни, особливо, яке проживає в сільській місцевості, дійсно існує проблема юридичної грамотності, яку не можна не брати до уваги. Вказані люди дізнаються про свої цивільні права та обов'язки лише в конкретних випадках, коли виникає необхідність користування ними. Доказів, які існують в суспільстві та могли б спростувати доводи позивача на даний час не існує. Таким чином, ОСОБА_1 пропустив строк подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин. Підстав для відмови в задоволенні позовних вимог позивача судом не встановлено.

 

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 174, 209, 212-215, 256, 259  ЦПК України, ст. ст. 15, 16, 1272 ЦК України, суд, 

В И Р І Ш И В:

 

Позовну заяву ОСОБА_1до Хорольської міської ради Полтавської області про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити повністю.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, уродженцем та мешканцем м. АДРЕСА_1, а саме: що він є рідним сином ОСОБА_2.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого  ОСОБА_2 терміном 1 місяць.

 

Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.

 

 

                                                                       Г о л о в у ю ч и й:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація