Судове рішення #14123503

Справа №  22а-847  

Копія

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

22 лютого 2011 року                                                                                        м. Хмельницький

Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах

Апеляційного суду Хмельницької області

          в складі : головуючого –судді Костенка А.М.

   суддів : Ніколової Б.Ю., Фанди В.П.

                              при секретарі Пещанюк Л.Ю.

діючи відповідно до Закону України від 02.12.2010 року № 2748-VІ «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про судоустрій і статус суддів»щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами», розглянула адміністративну справу №22а-847 за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі на рішення Летичівського районного суду від 12 липня 2010 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі про перерахунок пенсії.

Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, ознайомившись з доводами апеляційної скарги,  колегія суддів

в с т а н о в и л а :

В червні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом до управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з 01.01.2010 року їй проведено перерахунок пенсії як застрахованій особі, яка після призначення пенсії продовжує працювати понад 24 місяці. При такому перерахунку відповідач застосовував показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний 2007 рік. Позивачка вважає такі дії відповідача неправомірними та просила зобов’язати провести з 01.01.2010 року перерахунок призначеної їй пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні в сумі 1650 грн. 43 коп., з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний 2009 рік.

Рішенням Летичівського районного суду від 12 липня 2010 року позов задоволено. Визнано неправомірним рішення управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі про перерахунок пенсії ОСОБА_1 пенсії з урахуванням середньої заробітної плати взятої за 2007 рік та зобов’язано провести їй перерахунок пенсії з часу набуття права на перерахунок у відповідності до вимог ст.ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058 в редакції від 09.07.2003 р., із застосуванням при визначенні заробітної плати для обчислення пенсій показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік. Вирішено питання про стягнення судових витрат.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі вважає рішення суду незаконним, просить його скасувати та ухвалити нове, яким відмовити позивачці в позові. Посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права. Вказує, що суд не врахував вимоги ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та лист Міністерства праці та соціальної політики України,

________________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції –Козак О.В.                                                                           Справа № 22а-847

Доповідач –Ніколова Б.Ю.                                                                             Категорія №

Пенсійного фонду України від 11.02.2009 р. №20/0/18-09/039, №4096/02-01, які є обов’язкові для виконання  управлінням Пенсійного фонду.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Задовольняючи позов, суд правильно виходив з того, що позивачка, яка отримує пенсію за віком і продовжує працювати, правомірно пред’явила в січні 2010 року вимоги до відповідача про перерахунок виплачуваної їй пенсії відповідно до вимог ст. ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в редакції від 09.07.2003 року із застосуванням при визначені заробітної плати для обчислення пенсії показника –середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік.

В ухваленому ним рішенні суд правильно керувався нормами матеріального права, в тому числі положеннями ч.4 ст. 40 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (в редакції Закону після визнання Рішенням Конституційного Суду України 10-рп від 22.05.2008 р. неконституційними змін від 28.12.2007 року), якою передбачено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з врахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону.

Також суд правильно керувався підпунктом 3 п.11 постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28 травня 2008 року „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, положеннями якого передбачено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 40 Закону. Роком, що передує року перерахунку пенсії позивачки, є 2009 рік.

За наведених обставин суд обґрунтовано зобов’язав відповідача провести перерахунок пенсії позивачки, з часу набуття нею права на перерахунок у відповідності до вимог ст. ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в редакції від 09.07.2003 року із застосуванням при визначені заробітної плати для обчислення пенсії показника –середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Рішення суду ґрунтується на повно, всебічно досліджених матеріалах справи, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав в межах доводів апеляційної скарги для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів    

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі відхилити.

          Рішення Летичівського районного суду від 12 липня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий /підпис/          Судді  /підписи/

          Копія вірна: суддя апеляційного суду                               Б.Ю.Ніколова

                              

                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація