Судове рішення #14120432

     

Справа № 2-а/2506/3507/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

28.03.2011 року о 09 годині  40 хвилин в  м. Чернігові Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Бечко Є.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Чернігова про визнання дій неправомірними та зобов‘язання здійснити певні дії,

в с т а н о в и в:

11.05.2010 року позивач в порядку цивільного судочинства звернулась до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Чернігова про  визнання дій неправомірними та зобов‘язання УПФУ в Деснянському районі міста Чернігова здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2008 рік, у період з 01.10.2009 року, в сумі 2071-58 грн., а також  про стягнення судових витрат.

Свої вимоги мотивує тим, що перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У жовтні 2009 року відповідачем їй було перераховано пенсію відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», виходячи з показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік.

Ухвалами суду від 28.01.2011 року провадження у цивільній справі за  вказаним позовом було закрите та відкрите скорочене провадження у  порядку адміністративного судочинства.

Відповідач подав письмові заперечення на позов, в яких просить відмовити позивачу у задоволенні позову, посилаючись на те,  що відповідач діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова. За зверненням позивача відповідно  до п. 4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2009 року їй було проведено перерахунок раніше призначеної пенсії.

При перерахуванні пенсії відповідачем було використано показник зарплати за 2007 рік.

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі, якщо особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, тобто, за будь -  які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за  весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Із змісту частини четвертої статті 42 зазначеного Закону випливає, що для перерахунку пенсій застосовується показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.

Суд вважає за можливе застосувати до даних правовідносин аналогію закону, оскільки, якщо при перерахунку пенсії береться заробітна плата відповідно до абзацу першого частини першої статті 40, то, відповідно, має застосовуватися і той показник середньої заробітної плати, який береться при призначенні пенсії із заробітку відповідно до цієї ж частини першої статті 40 Закону. Тобто за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.

Крім цього, пунктом 11.3 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" підтверджується правильність застосування при перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати в Україні саме за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Таким чином, суд доходить висновку, що відповідач діяв в порушення вимог частини другої статті 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У задоволенні вимог про зобов’язання  відповідача здійснювати нарахування і виплату без зазначення кінцевої дати, в подальшому, слід відмовити, оскільки  вирішуючи питання захисту  порушеного права особи, суд не може вирішити питання на майбутнє без встановлення факту порушення прав позивача.

Визначення  розміру виплати, що підлягає стягненню,  позивачем не обґрунтоване та належним чином не  підтверджується, пенсія у вказаному розмірі відповідачем позивачу не нараховувалась,  в зв’язку з чим у задоволенні  цієї вимоги належить відмовити.

Відповідно  до ст.ст. 87, 94 КАС України позивачу належить відшкодувати сплачені ним судові  витрати.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17 - 20, 99, 100, 158 –163, 185, 183-2 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

          позов задовольнити частково.

          Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Чернігова по нарахуванню і виплаті  ОСОБА_1 пенсії із врахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік, починаючи з  01.10.2009 року по 28.03.2011 року.

          Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Чернігова здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії відповідно до показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2008 рік, починаючи з 01.10.2009 року по 28.03.2011 року, а також здійснити виплати за відрахуванням вже сплаченої суми.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 3 грн. 40 коп. у відшкодування судових витрат.

В решті вимог відмовити.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

         Суддя:

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація