Судове рішення #14101271

Справа № 2/2506/223/11

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

31.03.2011 року Деснянський  районний суд міста Чернігова  у складі : судді Жук М.І., за участю секретарів судового засідання Осипенко Н.І., Остапенко О.В., представника позивача Пилипенко Є.М., представника відповідача Ільченко Р.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні об’єднану в одне провадження справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та кредит»до Деснянського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції про визнання недійсним звіту про оцінку вартості нерухомого майна (треті особи –ОСОБА_1, ОСОБА_2) та за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсним звіту про оцінку вартості нерухомого майна (третя особа - Деснянський відділ Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції),-

                                                   

                                                       ВСТАНОВИВ:

         02.09.2010 року позивачі звернулися до суду з позовами про визнання недійсним звіту про оцінку вартості нерухомого майна - квартири №АДРЕСА_1 від 10.08.2010 року, проведеного суб’єктом оціночної діяльності ОСОБА_2. у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та кредит»заборгованості за кредитним договором в розмірі 304964 грн 37 коп, яку представник банку підтримав в судовому засіданні.

          Представник ДВС вважає, що позови задоволенню не підлягають, а інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули без поважних причин.

         Заслухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи - суд приходить до висновку, що позови підлягають задоволенню.

         В частині 4 ст.57 Закону України «Про виконавче провадження»вказано, що державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду в 10-денний строк з дня отримання повідомлення.

        При цьому, зазначена вище норма закону не визначає, в якому саме процесуальному порядку сторона виконавчого провадження має право звернутися до суду з питанням щодо оскарження оцінки майна.

        З даного питання Верховний Суд України в пункті 17 Постанови № 14 Пленуму «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» від 26.12.2003 року зазначає про те, що оскільки дії державного виконавця, пов’язані з реалізацією арештованого майна, є підставою для виникнення цивільних прав та обов’язків, до таких правовідносин мають застосовуватися загальні положення про захист цивільних прав шляхом пред’явлення позову.

        Судом встановлено, що суб’єкт оціночної діяльності ОСОБА_2. у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та кредит»заборгованості за кредитним договором в розмірі 304964 грн 37 коп 10.08.2010 року, здійснив оцінку вартості нерухомого майна боржника - квартири №АДРЕСА_1 та визначив її ринкову вартість в розмірі 169570 грн (а.с.4-7).

         Вказаний звіт не відображає дійсну ринкову вартість вказаної квартири, так як суб’єкт оціночної діяльності застосував лише єдину методику –порівняльний аналіз вартості помешкань, відчуження яких пропонувалось за оголошеннями в засобах масової інформації (без огляду помешкання, без врахування його місця знаходження, технічного стану, наявності/відсутності ремонту тощо), що методологічно є невірним.

         Встановлені судом обставини є підставою для задоволення позовів, оскільки звіт є необ’єктивним з вищевикладених мотивів.

         Керуючись ст.ст.213-216 ЦПК України, суд,-

                                                          ВИРІШИВ:

        Позови  Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та кредит»та ОСОБА_1 задовольнити повністю.

        Звіт суб’єкта оціночної діяльності ОСОБА_2 про оцінку квартири №АДРЕСА_1 від 10.08.2010 року визнати недійсним.  

       Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернігівської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у розгляді справи, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.    

  

      Суддя                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація