Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10 лютого 2011 р. Справа № 2а- 16462/10/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції до комунального підприємства охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Лозівська об’єднана державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194», в якому просить суд стягнути з комунального підприємства охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»заборгованість до державного бюджету по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2121 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що проведеними фахівцями Державної податкової адміністрації у Харківській області перевірками встановлені порушення п.11та 13 ст.3 Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, про що зазначено в актах перевірок від 01.11.2010. На підставі актів перевірок рішеннями Лозівської ОДПІ від 10.11.2010 №0001302303, №0001312303 та №0001322303 до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2121грн. Відповідач самостійно не сплатив вказану суму штрафних (фінансових) санкцій. Внаслідок цього у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом, яка станом на дату звернення до суду з позовом складає 2121 грн. У зв’язку з тим, що вказана заборгованість погашена не була, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.
У зв'язку з тим, що вказана заборгованість погашена не була, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.
Із повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що копія ухвали про відкриття скороченого провадження була отримана відповідачем 27.01.2011 року.
Відповідач у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття скороченого провадження заперечень проти позову або заяви про визнання позову до суду не надав.
Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про наслідки неподання до суду заперечень проти позову або заяви про визнання позову.
Суддя, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що комунальне підприємство охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»–зареєстровано як юридична особа 19.01.1995 року Первомайською районною державною адміністрацією та 11.01.2008 року відбулась заміна свідоцтва про реєстрацію, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.6) та довідкою АЕ №181062 з ЄДР (а.с. 8-10). Відповідач перебуває на обліку у Первомайській ОДПІ як платника податків, що підтверджується довідкою від 17.12.2007 року.
01.11.2010 року на підставі направлення №11726 від 29.10.2010 (а.с.16) та відповідно до ст.15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, якою передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення перевірок згідно із законодавством України, фахівцями Державної податкової адміністрації у Харківській області було проведено перевірку аптечного пункту, що розташований за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул.. Жовтнева, 3(жіноча консультація), щодо дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій складу - магазину . Перевіркою було встановлено:
- здійснення розрахункової операції без використання режиму попереднього програмування РРО найменування та кількості товарів;
- невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у поточному денному звіті РРО на суму 123,20 грн.
Зазначеним порушено пункти 11 та 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Вказане відображено в акті перевірки від 01.11.2010 №9292/20/40/23/01974556 (а.с.13-14).
З актом перевірки відповідач ознайомлений, що підтверджується його підписом (зворотній бік а.с.14).
Згідно зі ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. (85грн.)
Відповідно до ст.22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. (123,20грн. * 5 = 616грн.)
На підставі акту перевірки від 01.11.2010 №9292/20/40/23/01974556 та згідно зі ст.ст.17 та 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” Лозівською ОДПІ (Первомайське відділення) було прийнято рішення від 10.11.2010 №0001302303 (а.с.12), яким до КП охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки та застосування РРО у сумі 701грн.
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано головним бухгалтером підприємства, про що свідчить особистий підпис отримувача (а.с.12).
01.11.2010 року на підставі направлення №11731 від 29.10.2010 (а.с.21) та відповідно до ст.15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, якою передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення перевірок згідно із законодавством України, фахівцями Державної податкової адміністрації у Харківській області було проведено перевірку аптеки, що розташований за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул.Комарова, 12А, щодо дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій складу - магазину . Перевіркою було встановлено:
- здійснення розрахункової операції без використання режиму попереднього програмування РРО найменування та кількості товарів;
- невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у поточному денному звіті РРО на суму 130 грн.
Зазначеним порушено пункти 11 та 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Вказане відображено в акті перевірки від 01.11.2010 №9325/20/40/23/01974556 (а.с.18-19).
З актом перевірки відповідач ознайомлений, що підтверджується його підписом (зворотній бік а.с.19).
Відповідно до п.6 ч.1 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. (85грн.)
Відповідно до ст.22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. (130грн. * 5 = 650грн.)
На підставі акту перевірки від 01.11.2010 №9325/20/40/23/01974556 та згідно зі ст.ст.17 та 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” Лозівською ОДПІ (Первомайське відділення) було прийнято рішення від 10.11.2010 №0001312303 (а.с.17), яким до КП охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки та застосування РРО у сумі 735грн.
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано головним бухгалтером підприємства, про що свідчить особистий підпис отримувача (а.с.17).
01.11.2010 року на підставі направлення №11728 від 29.10.2010 (а.с.26) та відповідно до ст.15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, якою передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення перевірок згідно із законодавством України, фахівцями Державної податкової адміністрації у Харківській області було проведено перевірку аптечного пункту, що розташований за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул.Жовтнева,3 (поліклініка), щодо дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій складу - магазину . Перевіркою було встановлено:
- здійснення розрахункової операції без використання режиму попереднього програмування РРО найменування та кількості товарів;
- невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у поточному денному звіті РРО на суму 120 грн.
Зазначеним порушено пункти 11 та 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Вказане відображено в акті перевірки від 01.11.2010 №9326/20/40/23/01974556 (а.с.23-24).
З актом перевірки відповідач ознайомлений, що підтверджується його підписом (зворотній бік а.с.24).
Відповідно до п.6 ч.1 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. (85грн.)
Відповідно до ст.22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. (120грн. * 5 = 600грн.)
На підставі акту перевірки від 01.11.2010 №9326/20/40/23/01974556 та згідно зі ст.ст.17 та 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” Лозівською ОДПІ (Первомайське відділення) було прийнято рішення від 10.11.2010 №0001322303 (а.с.22), яким до КП охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки та застосування РРО у сумі 685грн.
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано головним бухгалтером підприємства, про що свідчить особистий підпис отримувача (а.с.22).
Відповідно до ст.25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач - комунальне підприємство охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»- не сплатив штрафні (фінансові) санкції, станом на дату розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом становить 2121 грн., що підтверджується розрахунком суми позову (а.с. 5), рішеннями від 10.11.2010 №0001302303, №0001312303 та №0001322303 (а.с. 12,17,22.)
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.3, 15, 17, 22, 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.ст. 158-163. 183-2, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції до комунального підприємства охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»про стягнення заборгованості –задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з комунального підприємства охорони здоров’я «Центральна районна аптека №194»(64100, Харківська область, м. Первомайський, вул.. Комарова, 12-А, код ЄДРПОУ 01974556) заборгованість до державного бюджету по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2121 грн. (дві тисячі сто двадцять одна грн..) шляхом перерахування вказаної суми на р/р 31113104700019, одержувач Первомайське УДК у Харківській області, код 24134432, Банк:ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Р.В. Мельников