Судове рішення #14096620

Головуючий у 1 інстанції - Олещенко Л.Б.

Суддя-доповідач - Жаботинська С.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2011 року  справа №2а-5980/10/0532           приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Жаботинської С.В.

суддів  Радіонової О.О. ,  Юрченко В.П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька  на постанову Ленінського районного суду м. Донецька від 21 жовтня 2010 року  у справі  № 2а-5980/10/0532 за позовом  ОСОБА_1  до  Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька про визнання дій неправомірними,-

В С Т А Н О В И Л А :

Позивачка звернулась з позовом до  Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька про визнання дій неправомірними. В позові зазначає, що підприємством після поновлення її на роботі були сплачені страхові внески у повному обсязі, а тому вона має право на зарахування страхових внесків до індивідуальних відомостей про нарахування заробітку застрахованої особи на підтвердження страхового стажу за період з 19 червня 2008 р. по 17 квітня 2009 року.

Постановою Ленінського районного суду м. Донецька від 21 жовтня 2010 року  у справі  № 2а-5980/10/0532 позовні вимоги задоволено.

Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському райс м. Донецька щодо відмови ОСОБА_1 в зарахуванні страхових внесків до індивідуальних відомостей про нарахування заробітку застрахованої особи на підтвердження страхового стажу за період з 19 червня 2008 р. по 17 квітня 2009 р.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецьк," внести зміни до індивідуальних відомостей за 2008-2009 р.р. відносно ОСОБА_1 як застрахованої особи щодо помісячного нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на підтвердження страхового стажу за період з 19 червня 2008 р. по 17 квітня 2009 р.

Відповідач з постановою суду не погодився, подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, невідповідність висновків суду обставинам справи. Просить скасувати постанову суду першої інстанції, постановити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову. Апеляційна скарга вмотивована тим, що законодавцем не передбачено механізму поновлення права незаконно звільненої особи на зарахування часу вимушеного прогулу до страхового стажу, що унеможливлює виконання управлінням рішення суду у випадку залишення його без змін. Таким чином, управління не має законних підстав для внесення змін до індивідуальних відомостей відносно ОСОБА_1. за 2008-2009 роки щодо помісячного нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на підтвердження страхового стажу.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з  наступних підстав.

Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи встановлених судом першої інстанції.

Згідно ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Рішенням Апеляційного суду Донецької області від 17 квітня 2009 р. ОСОБА_1 поновлена на роботі конфетницею 2 розряду конфетного цеху № 2 АТ «Кондитерської фабрики «А.В.К м. Донецьк», та стягнуто з останнього на користь ОСОБА_1. середній заробіток за час вимушеного прогулу з 19 червня 2008 р. по 17 квітня 2009 р.

Рішенням Ленінського районного суду м. Донецька від 25.02.2010 р. на АТ «Кондитерська фабрика «АВК м. Донецьк» накладено обов'язок зробити відрахування страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька   на підтвердження страхового стажу ОСОБА_1 за період з 19 червня 2008 р. по 17 квітня 2009 р. з додержанням вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 2, 3, 4 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом. Судові рішення інших держав є обов'язковими до виконання на території України за умов, визначених законом, відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Згідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що  обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підтвердження страхового стажу ОСОБА_1. як працюючої особи у спірний період часу АТ «Кондитерська фабрика «АВК м. Донецьк» перерахувало за неї страхові внески до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Донецька.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, п. 1 ч. 3 ст. 2 та ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи має керуватися принципом законності, відповідно до якого має перевіряти чи діяли органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи лише на підставі закону в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачка має право на зарахування періоду роботи з 19 червня 2008 р. по 17 квітня 2009 р. до обліку для розрахунку її пенсії, яке було встановлено вищезазначеними рішеннями суду першої та апеляційної інстанцій, тому суд приходить до висновку про законність та обгрунтованість вимог ОСОБА_1., а саме:  неправомірність дій УПФУ в Ленінському районі м. Донецька щодо відмови зарахування страхових внесків до індивідуальних відомостей про нарахування заробітку ОСОБА_1. на підтвердження її страхового стажу, та про необхідність зобов'язання відповідача внести зміни до індивідуальних відомостей за 2008-2009 р.р. про неї, як застраховану особу щодо помісячного нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на підтвердження страхового стажу за період з 19 червня 2008 р. по 17 квітня 2009 р.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстави для задоволення апеляційної скарги – відсутні.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 205  Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька – залишити без задоволення.

Постанову Ленінського районного суду м. Донецька від 21 жовтня 2010 року  у справі  № 2а-5980/10/0532 за позовом  ОСОБА_1  до  Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька про визнання дій неправомірними –  залишити без змін.

Ухвала апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів  після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.  

Головуючий:                                                                                                С.В. Жаботинська

Судді:                                                                                                            О.О. Радіонова

                                                                                                                     В.П. Юрченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація