У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Жука В.Г., |
суддів |
Кравченка К.Т. і Мороза М.А. |
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 14 вересня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою потерпілої ОСОБА_1 на вирок Раздольненського районного суду АР Крим від 8 лютого 2005 року, яким
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше не судимого,
засуджено за ч. 1 ст. 125 КК України до 60 годин громадських робіт.
Ухвалою апеляційного суду АР Крим від 12 липня 2005 року вирок змінено, ОСОБА_2 звільнено від відбування покарання на підставі п.п. “д, є” ст. 1 Закону України “Про амністію” від 31.05.2005 року. В решті залишено без зміни.
ОСОБА_2 визнано винним у тому, що він, 13.06.2004 року на території присадибної ділянки по АДРЕСА_1 на грунті неприязнених стосунків умисно наніс удари лопатою по голові та іншим частинам тіла ОСОБА_1, заподіявши легкі тілесні ушкодження без розладу здоров'я.
У касаційній скарзі потерпіла ОСОБА_1 порушує питання про зміну судових рішень та просить стягнути із засудженого моральну шкоду. На її думку, суд безпідставно відмовив у задоволенні цивільного позову.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Як видно з матеріалів справи, висновки суду про доведеність винності ОСОБА_2 у вчиненому злочині грунтуються на зібраних та ретельно перевірених в судовому засіданні доказах і такі висновки не оспорюються у касаційній скарзі. Кваліфікація дій ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 125 КК України є правильною.
Призначене покарання відповідає вимогам кримінального закону і є справедливим.
Посилання у скарзі на те, що суд неправильно вирішив питання щодо стягнення моральної шкоди безпідставні.
Як вбачається з матеріалів кримінальної справи суд, розлядаючи питання щодо відшкодування ОСОБА_2 моральної шкоди ОСОБА_1, врахував неправомірну поведінку самої потерпілої, внаслідок якої виник конфлікт між нею та засудженим і обгрунтовано відмовив у задоволенні цивільного позову.
Істотних порушень кримінально-процесуального закону, які б могли бути підставою для скасування чи зміни судових рішень, не встановлено.
Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
у задоволенні касаційної скарги потерпілої ОСОБА_1 відмовити.
Судді:
В.Г. Жук К.Т. Кравченко М.А. Мороз