Справа № 2-2359/09 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2009 року. Броварський міськрайонний суд Київської області в
складі:
головуючого - судді - Міхієнкової Т.Л.
при секретарі - Куделі О.М.
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Бровари справу за
позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2,
ОСОБА_3 до Літківської сільської ради
Броварського району Київської області про визнання права власності на
спадкове майно
встановив:
У квітні 2009 року позивачі звернулися до суду з вищезазначеним позовом, який обгрунтували наступним чином. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачів - ОСОБА_4. Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, а також на земельну ділянку площею 0, 442 га, яка розміщена на землях, що знаходяться у віданні Літківської сільської ради Броварського району.
Ще за життя, а саме 25.12.1990 р. ОСОБА_4, на випадок своєї смерті зробив заповітне розпорядження, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що належатиме йому за законом на день смерті і на що він за законом матиме право заповів ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_2, в рівних частинах кожному.
Вказаний заповіт був посвідчений державним нотаріусом Броварської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_5 25.12.1990 р. та зареєстровано в реєстрі за № 2-3465.
Після смерті батька позивачі, як спадкоємці першої черги за законом та за заповітом, в установлений законом строк, звернулися з заявами про прийняття спадщини в Броварську районну державну нотаріальну контору та отримали свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку площею 0, 442 га, яка розміщена на землях, що знаходяться у віданні Літківської сільської ради Броварського району, наданої для обслуговування будівель і господарських споруд - 0, 25 га та ведення особистого підсобного господарства - 0, 17 га в с. Літки Броварського району, що належала померлому ОСОБА_4, на підставі Державного акта на право приватної власності на землю, серія Ш-КВ № 031537 від 22 травня 1997 р.
Після смерті матері позивачів, ОСОБА_6, яка померла в 1983 році їхній батько одружився на гр.ОСОБА_7, яка спадщини після смерті ОСОБА_4 не прийняла та померла в Росії в 2008 р. На час смерті ОСОБА_4, його дружина в спадковому будинку не проживала та не була зареєстрована. Вказана обставина підтверджується довідкою сільської ради № 438 від 21.04.2009 р. Інших спадкоємців за законом чи за заповітом на майно померлого ОСОБА_4, крім позивачів, немає.
Згідно довідки виконавчого комітету Літківської сільської ради № 319 від 06.03.2009 p., згідно із записом в погосподарській книзі значиться головою господарства з 1959 року по день смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення про оформлення права власності на житловий будинок на ім’я ОСОБА_4, за його життя виконкомом сільської ради не приймалося. На даний час у спадковому будинку ніхто не зареєстрований та не проживає.
Після смерті ОСОБА_4, батька позивачів, в Броварському районному БТІ був виготовлений технічний паспорт на домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1, до складу якого входить: житловий будинок загальною площею 88, 7 кв. м, житловою площею 25, 0 кв. м, позначений на плані А-1, сарай - Б, сарай- прибудова -б, гараж- В, колодязь К, та огорожа №. Оскільки при житті спадкодавець ОСОБА_4 не отримав правовстановлюючий документ на будинок з надвірними будівлями та не звертався з заявою до Літківської сільської ради про визнання за ним права власності на вказане нерухоме майно, тому таке рішення сільською радою не приймалося, в зв’язку з чим Броварське бюро технічної інвентаризації відмовило позивачам в реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна та в наданні витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно на ім’я померлого ОСОБА_4, в зв’язку з чим вони звернулися до суду з даним позовом.
Після виготовлення технічного паспорта на будинок позивачами був замовлений та виготовлений виконавчий план забудови садиби, який був погоджений з відділом архітектури і містобудування Броварської райдержадміністрації, санітарно-епідеміологічною службою, управлінням МЧС України в Броварському районі Київської області.
Земельна ділянка, на якій побудований спадковий будинок з надвірними будівлями, згідно державного акта серія № ІП-КВ № 031537 від 22 травня 1997 p., за життя перебувала у власності ОСОБА_4
Відповідно до вимог ст. 375 ЦК України власник (користувач) земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, власник (користувач) земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі.
Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
У відповідності до ч.2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
З часу відкриття спадщини будинок АДРЕСА_1, став належати позивачам. В зв’язку з неможливістю отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті батька вони звернулися до суду з даним позовом, в якому просять визнати за ними право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, відповідно до технічного паспорта на будинок а саме: житловий будинок загальною площею 88, 7 кв. м, житловою площею 25, 0 кв. м, позначений на плані А-1, сарай - Б, сарай- прибудова -б, гараж- В, колодязь К, та огорожа, які розташовані в АДРЕСА_1, по 1/3 частині за кожним, в порядку спадкування за заповітом, після смерті батька - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні позивачі свій позов підтримали і просили його задовольнити.
Представник відповідача - Літківської сільської ради Броварського району Київської області в судове засідання не з’явився. В поданій письмовій заяві просять розглядати справу без участі їхнього представника, позов визнають і просять його задовольнити.
Суд, роз’яснивши позивачам наслідки визнання позову, приходить до висновку, що визнання позову не суперечить закону, не порушує законні права та інтереси сторін та інших осіб, і вважає необхідним ухвалити рішення про задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, ч. 4 ст. 130, ч.4 ст. 174 ЦПК, ст. ст. 375, 1218, 1241, 1258, 1261, 1268 ЦК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, відповідно до технічного паспорта на будинок, а саме: житловий будинок загальною площею 88, 7 кв. м, житловою площею 25, 0 кв. м, позначений на плані А-1, сарай - Б, сарай- прибудову -б, гараж- В, колодязь К та огорожу, які розташовані в АДРЕСА_1, по 1/3 частині за кожним, в порядку спадкування за заповітом, після смерті батька - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд протягом 20 днів після подання в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження, починаючи з дня проголошення рішення, а в разі неподання заяви про оскарження після закінчення строку подання цієї заяви - рішення набирає законної сили.
- Номер: 6/210/151/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2359/09
- Суд: Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Міхієнкова Тамара Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.12.2020
- Дата етапу: 29.12.2020
- Номер: 6/367/348/2023
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2359/09
- Суд: Ірпінський міський суд Київської області
- Суддя: Міхієнкова Тамара Леонідівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.11.2023
- Дата етапу: 09.11.2023
- Номер: 6/367/348/2023
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2359/09
- Суд: Ірпінський міський суд Київської області
- Суддя: Міхієнкова Тамара Леонідівна
- Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.11.2023
- Дата етапу: 30.11.2023