Справа № 22-а-4380 2006 p. Головуючий 1 інстанції
Категорія Чередник В.Є.
Доповідач: Ізмайлова Г.Н.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2006 р. судова колегія судової палати з цивільних справ
апеляційного суду Харківської області в складі:
Головуючого - Малійської С.М.
Суддів- Шевченко Н.Ф., Ізмайлової Г.Н.,
при секретарі - Білицької Ю.Є.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Пріап» на ухвалу Київського районного суду м. Харкова від 23 червня 2006 р. по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пріап» до Відділу державної виконавчої служби Управління юстиції Київського району м. Харкова про визнання неправомірними дій, -
встановила:
В листопаді 2005 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Пріап» (далі ТОВ «Пріап») звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби Київського районного управління юстиції м. Харкова (далі ВДВС Київського РУЮ м. Харкова) про визнання незаконними дій по виконанню судових рішень.
Просив визнати незаконними постанови ВДВС Київського РУЮ м. Харкова про відкриття виконавчого провадження на виконання наказів Господарського суду Харківської області №№ 439/1, 440/1 від 18.04.05 р. та ухвали Харківського апеляційного господарського суду від 15.06.05 p., посилаючись на порушення законодавства «Про виконавче провадження», а також скасувати постанову ВДВС Київського РУЮ м. Харкова від 16.06.05 р. щодо виконання ухвали Харківського апеляційного господарського суду від 15.06.05р.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 23 червня 2006 р. адміністративний позов ТОВ «Пріап» залишено без розгляду з підстав, передбачених п.4 ч.І ст. 155 КАС України.
В апеляційній скарзі ТОВ «Пріап» просить ухвалу скасувати, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а ухвала скасуванню з закриттям провадження у справі, виходячи з наступного:
У відповідності до ч.І ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленого підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також дляв життя передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Ст. 12 ГПК України визначено підвідомчість справ господарським судам, яким підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем є юридична особа -суб'єкт господарювання, відповідачем - також юридична особа, в зв'язку з чим вказаний спір підвідомчий господарському суду.
З огляду на наведене судова колегія у відповідності до п.1 ч.І ст. 157, ч.І ст.203 КАС України, скасовує ухвалу суду першої інстанції і закриває провадження у справі.
Керуючись ч.І ст.203, п.1 ч.І ст. 157, ст..ст.206, 209 КАС України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Пріап» задовольнити частково.
Ухвалу Київського районного суду м. Харкова від 23 червня 2006р. - скасувати і провадження у справі закрити.
Ухвала набирає законної сили від дня її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України на протязі одного місяця від дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий, суддя - підпис
Судді - підписи