КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-10395/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
"03" березня 2011 р. м. Київ
Справа № 2-а-10395/10/2670
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Коротких А.Ю.,
суддів: Літвіної Н.М.,
Хрімлі О.Г.,
розглянувши у порядку письмового првадження адміністративну справу за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства «Універсам № 18 «Виноградар» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2010 року у справі за адміністративним позовом заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області до відкритого акціонерного товариства «Універсам №18 «Виноградар»про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позову. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з’ясовані всі обставини справи, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.
Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання та положення ст. 197 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про можливість розглядати справу у порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши за матеріалами справи наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Постановою про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 16.02.2010 року було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача та запропоновано керівнику або уповноваженому представнику відповідача з'явитись 25.02.2010 року о 10 год. 20 хв. до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області для підписання акту про правопорушення на рику цінних паперів та надання письмових пояснень. Зазначена постанова було направлена відповідачу рекомендованою поштовою кореспонденцією 17.02.2010 року, що підтверджується реєстром № 18.
У відповідності до акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 118-КУ від 25.02.2010 року, відповідачем було порушено вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів»від 19 грудня 2006 року № 1591, а саме не опубліковано у термін, визначений чинним законодавством, регулярної річної інформації за 2008 рік в офіційному друкованому виданні (термін опублікування регулярної річної інформації за 2008 рік до 30.04.2009 року). Враховуючи неприбуття представників відповідача для підписання зазначеного акту, він був направлений відповідачу рекомендованою поштовою кореспонденцією 03.03.2010 року, що підтверджується реєстром № 37.
На підставі вказаного акту Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 25.02.2010 року.
За наслідками розгляду даної справи 10.03.2010 року Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області було винесено постанову про накладення санкцій на відповідача за правопорушення на ринку цінних паперів, якою за не опублікування у термін, визначений чинним законодавством, регулярної річної інформації за 2008 рік в офіційному друкованому виданні, накладено штраф у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 (сімнадцять тисяч) гривень. Зазначена постанова була направлена відповідачу рекомендованою поштовою кореспонденцією 15.03.2010 року.
Пунктом 5 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.п. 2-5 розділу 18 Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 року «Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Враховуючи несплату вказаного штрафу відповідачем, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про обргунтованість позовних вимог позивача.
Посилання відповідача у своїй апеляційній скарзі на пропущення Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області строку застосування адміністративно-господарських санкцій, передбачених ст. 250 ГК України, не приймається до уваги.
Так, відповідно до ст. 250 ГК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Враховуючи те, що факт правопорушення мав місце 01.05.2009 року, був встановлений постановою про порушення на ринку цінних паперів від 16.02.2010 року, а штрафні санкції накладені постановою від 10.03.2010 року, колегіяя суддів приходить до висновку про відсутність пропуску строків, визначених ст. 250 ГК України у даному випадку.
Доводи апеляційної скарги висновки суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обгрунтованими.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства «Універсам № 18 «Виноградар» залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2010 року –без змін.
Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: Коротких А.Ю.
Судді: Літвіна Н.М.
Хрімлі О.Г.