Судове рішення #14067551


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 16 березня 2011 року           13:55           № 2а-944/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Саніна Б. В., при секретарі судового засідання Мацюк І. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовомНіженського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі,

Управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Украгроресурс-1»

простягнення заборгованості в розмірі 17 712,52 грн.


за участю представників:


позивачаОвчаренко О. З. (представник прокуратури, посвідчення №60 від 16.03.2009 року);

Левченко Ю. А. (представник Управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі, довіреність №607/0706 від 15.03.2011 року)

відповідачане з’явився,


ВСТАНОВИВ:

26.01.2011 року до судді Окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Б.В. надійшли матеріали адміністративного позову Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Ніжинському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Украгроресурс-1»про стягнення недоїмки зі сплати внесків до Пенсійного фонду України в розмірі 17 712,52 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.01.2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та витребувано у позивача та відповідача необхідні документи.

07.02.2011 р. від позивача через Відділ документального обігу та контролю суду до судді Саніна Б.В. на виконання вимог ухвали суду надійшли копії відповідних документів.

Розглянувши надані матеріали справи та позовну заяву, суд дійшов висновку про неможливість вирішення позовної заяви в скороченому провадженні, про що було винесено ухвалу від 14.02.2011 року про неможливість розгляду справи в порядку скороченого провадження та розгляд за загальними правилами та призначено справу до судового розгляду на 01.03.2011 року.

В судове засідання не з’явився представник Ніженської міжрайонної прокурори Чернігівської області, причини неявки не повідомив, про час та місце був належним чином повідомлений, клопотання про перенесення дати судового розгляду до суду не подавав.

В судове засідання з’явився представник Управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області, котрий вказав, що позов буде підтримувати самостійно в порядку передбаченому ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі –КАС України). В судовому засіданні позов підтримує в повному обсязі, та просить стягнути із відповідача суму в розмірі 17 712,52 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом України відповідно до положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

До судового засідання не з’являвся представник відповідача, при цьому було встановлено, що повістка про судове засідання була вручена відповідачу належним чином, що посвідчується Повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак, до суду не було подано інформації про причини неявки, або клопотання із прохання перенести розгляд справи. Водночас, позивачем було надано до суду заперечення проти адміністративного суду від 14.03.2011 року в яких він позов визнав в повному обсязі, та вказав, що причиною неможливості сплати боргу є неправомірні дії повноважних осіб ВДВС Ніжинського району управління юстиції, зокрема арешт виробничих активів.

Відповідно до положень ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Таким чином, розгляд справи продовжується за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши подані сторонами докази, заглухавши пояснення представника Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Філія ТОВ «Украгроресурс-1»«Вертіївський цегельний завод»знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(надалі –Закон), страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 6 ч.2 ст.17 Закону, передбачається обов’язок страхувальника нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Водночас, ст.20 Закону передбачається, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

На виконання вищевказаних положень чинного законодавства, відповідачем, в особі філії «Вертіївський цегельний завод», подавались до Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області Звіти про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та суми внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України, зокрема:

ь          20.09.2010 року було подано до Звіт за 8 місяць 2010 року, відповідно до якого, відповідач має загальну суму страхових внесків в розмірі 4 405,03 грн. (із них 4 154,74 грн. - нарахування в розмірі 33,2% на фактичні витрати на оплату праці, та 250,29 грн. –утримання в розмірі 2% від загального оподатковуваного доходу (заробітної плати));

ь          14.10.2010 року було подано Звіт за 9 місяців 2010 року, відповідно до якого, відповідач має загальну суму страхових внесків в розмірі 5 291,58 грн. (із них 4 990,93 грн. - нарахування в розмірі 33,2% на фактичні витрати на оплату праці, та 300,65 грн. –утримання в розмірі 2% від загального оподатковуваного доходу (заробітної плати);

ь          10.11.2010 року біло подано Звіт за 10 місяців 2010 року, відповідно до якого, відповідач має загальну суму страхових внесків в розмірі 836,58 грн. (із них 789,05 грн. - нарахування в розмірі 33,2% на фактичні витрати на оплату праці, та 47,53 грн. –утримання в розмірі 2% від загального оподатковуваного доходу (заробітної плати).

Положеннями ч.4 та ч.5 ст.20 Закону, страхові внески сплачуються страхувальниками в грошовій формі шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду. При цьому, відповідно до п.6 ст.20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за календарний місяць, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Однак, за поясненнями позивача, що підтверджується Карткою особового рахунку страхувальника філії «Вертіївський цегельний завод»ТОВ «Украгроресурс-1»(за період з 01.01.2009 року по 31.12.2010 року) відповідач суми зазначених нарахувань не сплатив, та має заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі –10 533,19 грн.

Пунктом 10 ст.20 Закону передбачається, що в рому разі, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, виконавчі органи Пенсійного фонду накладають на страхувальників штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум, при цьому одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

При цьому, п.12 ст.106 Закону передбачається, що нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.

Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій (п.13 ст.106 Закону).

На виконання вищевказаних положень, позивачем було нараховані штрафні санкції та винесено Рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, зокрема:

ь          рішення №78 від 03.08.2010 року, відповідно до якого нарахований штраф у розмірі 934,95 грн. та пеня –3368,46 грн., за період з 20.07.2010 року по 28.07.2010 року. Рішення було отримано філією відповідача 09.08.2010 року, що посвідчується копією повідомлення про вручення поштового відправлення;

ь          рішення №91 від 06.09.2010 року, відповідно до якого нарахована пеня в розмірі 1 123,93 грн., за період з 21.09.2009 року по 11.08.2010 року. Рішення було отримано філією відповідача 08.09.2010 року, що посвідчується копією повідомлення про вручення поштового відправлення;

ь          рішення №104 від 04.10.2010 року, відповідно до якого нарахована пеня у розмірі –1 075,86 грн., за період з 26.10.2009 року по 20.09..2010 року. Рішення було отримано філією відповідача 07.10.2010 року, що посвідчується копією повідомлення про вручення поштового відправлення;

ь          рішення №109 від 02.11.2010 року, відповідно до якого нарахована пеня у розмірі 676,13грн., за період з 10.11.2009 року по 26.10.2010 року. Рішення було отримано філією відповідача 08.11.2010 року, що посвідчується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч.13 ст.106 Закону, суми пені та штрафів, передбачених ч.9 цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Станом на дату подання позовної заяви, як повідомив представник Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області, філія «Вертіївський цегельний завод»відповідача рішення про нарахування штрафних санкцій не оскаржувала, заборгованість по сплаті штрафу не погасила, яка станом на дату судового розгляду становить 7179,33 грн. (штраф –934,95 грн. та пеня –6 244,38 грн.).

02.12.2010 року позивач надіслав філії відповідача «Вертіївський цегельний завод»корінець вимогу №Ю-01У , відповідно до якої вимагав сплати суму боргу в розмірі 21 299,61 грн. Із отриманих пояснень представника Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області, сума 21 299,61 грн. складається із наступних сум:

ь          заборгованість по сплаті страхових внесків вказаних в Звітах за 08-09 місяці 2010 року в розмірі 10 533,19 грн.;

ь          нараховані штрафні санкції в розмірі 7 179,33 грн.;

ь          несплачена відповідачем сума в розмірі 3 517,09 грн., що була стягнута відповідно до постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №2а-2724/10/2670 від 19.03.2010 року.

Вимогу №Ю-01У від 01.12.2010 року відповідач отримав 07.12.2010 року, що посвідчується Повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак, кошти на погашення існуючої заборгованості відповідач не перерахував.

Суд критично ставиться до позиції відповідача, що він не мав можливості провести оплату з 26.02.2010 року, в зв’язку із неправомірними діями повноважних осіб ВДВС Ніжинського району Чернігівської області, оскільки, як вбачається із матеріалів справи, зокрема довідки позивача та Карток особового рахунку відповідача, останнім проводились перерахування коштів в серпні, вересні, жовтні 2010 року на рахунки Управління пенсійного фонду України в Ніжинському районі.

Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Украгроресурс-1»задовольнити повністю.

2.          Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «Украгроресурс-1»(м. Київ, пл. Перемоги, 82а) в особі філії «Вертіївський цегельний завод»(Чернігівська область, Ніжинський район, с. Вертіївка, вул. Дзержинського, 17-А,) на користь Управління пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області (16000, м. Ніжин, площа Леніна, 1, р/р 2560630305455 в Ніжинському відділенні №204 Державного ощадного банку м. Ніжин. МФО 343121, код 14253911) заборгованість в розмірі 17 712 (сімнадцять тисяч сімсот дванадцять) грн. 52 коп.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя                                                                                                               Б. В. Санін

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація