У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2011 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Наумчука М.І.
суддів: Сімоненко В.М., Фаловської І.М.,
Леванчука О.М., Юровської Г.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_3 про перегляд ухвал Верховного Суду України від 6 жовтня 2009 року та від 11 листопада 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про вселення,
в с т а н о в и л а:
Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 9 березня 2006 року, залишеним без змін ухвалою апеляційної суду м. Києва від 15 червня 2006 року, в задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про вселення відмовлено.
У жовтні 2008 року ОСОБА_3 звернулась до Шевченківського районного суду м. Києва із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, посилаючись на те, що під час ознайомлення з матеріалами справи у серпні 2008 року вона виявила обставини, які не були і не могли бути їй відомими, зокрема: виправлення нумерації у справі та відсутність рішення суду та ухвали апеляційного суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень України.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 17 березня 2009 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду м. Києва від 28 липня 2009 року, відмовлено в задоволенні заяви ОСОБА_3 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 9 березня 2006 року, яким відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про вселення.
Ухвалою Верховного Суду України від 6 жовтня 2009 року касаційна скарга ОСОБА_3 залишена без руху, вказано на її недоліки та надано строк для їх усунення.
Ухвалою Верховного Суду України від 11 листопада 2009 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 17 березня 2009 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 28 липня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про вселення.
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла заява ОСОБА_3 про перегляд ухвал Верховного Суду України від 6 жовтня 2009 року та від 11 листопада 2009 року з підстав неоднакового застосування судами, в тому числі й судом касаційної інстанції, норм матеріального і процесуального закону.
До заяви про перегляд судових рішень з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, додано копію ухвали судді Верховного Суду України від 9 червня 2009 року про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_3 у справі за позовом ОСОБА_3, заінтересовані особи: ОСОБА_4, комунальне підприємство по утриманню житлового господарства у Шевченківському районі м. Києва, житлово-експлуатаційна контора № 1012, Печерська районна в м. Києві державна адміністрація, про встановлення юридичного факту.
Разом із заявою про перегляд судових рішень, ОСОБА_3 подано клопотання, в якому заявниця порушує питання про поновлення строку на звернення до суду з відповідною заявою.
Колегія суддів вважає, що у допуску до провадження справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про вселення слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 355 ЦПК України заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.
Виходячи зі змісту ч. 3 ст. 354 ЦПК України, ухвала судді Верховного Суду України від 6 жовтня 2009 року про залишення касаційної скарги ОСОБА_3 без руху, яка не перешкоджає провадженню у справі, не є тим судовим рішенням, яке може бути переглянуте Верховним Судом України в порядку глави 3 розділу У ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 356 ЦПК України заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Недодержання умов щодо строків подання заяви про перегляд судових рішень є підставою для відмови у допуску справи до провадження.
Із заявою про перегляд ухвали Верховного Суду України від 11 листопада 2009 року ОСОБА_3 звернулась до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 14 лютого 2011 року, тобто з пропуском встановленого ст. 356 ЦПК України строку.
Посилання в клопотанні про поновлення строку на поважність причин цього пропуску не можна визнати обґрунтованими, оскільки додані до клопотання копії медичних довідок свідчать про хворобу заявниці у 2006 та 2008 роках, тобто до винесення судового рішення, про перегляд якого подана заява ОСОБА_3
Керуючись ст. ст. 73, 355, 356, 360 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а:
У допуску до провадження справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про вселення за заявою ОСОБА_3 про перегляд ухвал Верховного Суду України від 6 жовтня 2009 року та від 11 листопада 2009 року відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий М.І. Наумчук
Судді: В.М. Сімоненко
І.М. Фаловська
А.О. Леванчук
Г.В. Юровська