Справа № 2-484
2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2009р. Святошинський районний суд м. Киева в складі: головуючого судді: Кривов"яза А.П.
при секретарі: Глущенко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ майна, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до відповідачки про розірвання шлюбу та поділ майна, посилаючись на те, що сімейне життя не склалось, сторони мають різні погляди на життя, не розуміють один одного, втратили почуття любові та поваги один до одного, не підтримують шлюбних відносин, не ведуть спільного господарства, проживають окремо, тому шлюб носить формальний характер. Окрім цього перебуваючи в шлюбі з відповідачкою вони придбали за спільні кошти майно та яке позивач просить поділити між ними наступним чином: телевізор „Сатурн", м"який куточок, холодильник „Самсунг", шкаф-купе виділити позивачу, а всього майна на суму 7 950 грн. Відповідачці виділити: тумбу під телевізор, телевізор „JVC", меблеву стінку, диван та два крісла, пральну машину, мікрохвильову піч, набір кухонних меблів, прихожа, кондиціонер, антену, а всього майна на суму 8 510 грн.
Позивач в судовому засіданні підтримав обставини викладені в позовній заяві, та просив її задовольнити в повному обсязі.
Відповідачка в судовому засіданні стосовно розірвання шлюбу не заперечувала, а в частині поділу майна визнала позов частково, оскільки м"який куточок який позивач просить йому знаходиться в її користуванні.
Суд, вислухавши пояснення позивача його представника, відповідачки, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 368 ЦК України майно набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
У відповідності з ст. 369 ЦК України розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.
Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 24 квітня 1998р. (а.с. 8 - свідоцтво). Від шлюбу мають сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7 - свідоцтво).
Також судом встановлено, що причини, які спонукали сторони на розірвання шлюбу є обгрунтованими, подальше спільне життя подружжя та збереження сім"ї стали неможливими, сторони не підтримують шлюбних відносин, не ведуть спільного
господарства, проживають окремо, а тому суд вважає, що дані обставини свідчать про негативні взаємини подружжя, що також підтвердила відповідачка в судовому засіданні.
Окрім цього, судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 під час шлюбу набуто майно: телевізор „Сатурн", м"який куточок, холодильник „Самсунг", шкаф-купе, тумба під телевізор, телевізор „JVC", меблева стінка, диван та два крісла, пральна машина, мікрохвильова піч, набір кухонних меблів, прихожа, кондиціонер, антена, всього на загальну суму 16 460 грн. і є об’єктами спільної сумісної власності подружжя, що підтверджується та не заперечувалось сторонами в судовому засіданні.
На підставі зазначеного, суд приходить до висновку, щодо обгрунтованості позовних вимог та їх задоволення в повному обсязі, оскільки розірвання шлюбу відповідає інтересам сторін, а поділ майна відбувається в рівних долях за вартістю майна набутого під час шлюбу.
Керуючись ст. ст. 368, 369 ЦК України, ст. 60, 104, 105, 110, 112 СК України, ст. ст. 10, 11, 57-60, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 24 квітня 1998р. в Відділі реєстрації актів громадянського стану Ленінградського району м. Києва між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про, що є актовий запис № 349 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_1 17 (сімнадцять) грн. державного мита на користь держави, ОСОБА_2 від сплати мита звільнити.
Поділити майно, набуте ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в шлюбі.
Виділити ОСОБА_1 зі спільної сумісної власності, набутої в шлюбі з ОСОБА_2, у власність телевізор „Сатурн", м"який куточок, холодильник „Самсунг", шкаф-купе, а всього майна на суму 7 950 (сім тисяч дев"ятсот п’ятдесят) грн.
Виділити ОСОБА_2 зі спільної сумісної власності, набутої в шлюбі з ОСОБА_1, у власність тумбу під телевізор, телевізор „JVC", меблеву стінку, диван та два крісла, пральну машину, мікрохвильову піч, набір кухонних меблів, прихожа, кондиціонер, антену, а всього майна на суму 8 510 (вісім тисяч п"ятсот десять) грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через районний суд, шляхом подачі заяви на апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подачі заяви на апеляційне оскарження.