Справа № 2-2656/07 копія
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
29 травня 2007 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого судді - Куценка О.В.
при секретарі - Гуйван О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом та зняття з реєстраційного обліку,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом в якому просить визнати відповідача таким, що втратив право користування квартирою № 1 розташованою в будинку номер АДРЕСА_1 та зняти його з реєстраційного обліку за вказаною адресою.
"Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги доповнив вимогою про усунення перешкод в користуванні вказаною квартирою, визнавши відповідача таким, що втратив право користування квартирою та зняти його з реєстраційного обліку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином через оголошення у пресі. Суд ухвалив розглянути справу на підставі наявних матеріалів справи, за згодою позивача, постановивши по справі заочне рішення.
Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши всі докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачу згідно договору купівлі-продажу квартири від 29.10.2005р., реєстраційний № 3276 належить на праві приватної власності квартира № 1, розташована в будинку номер АДРЕСА_1
Згідно виписки з домової книги, виданої КРЕП № 6 м. Кіровограда в згаданій квартирі значиться зареєстрованим відповідач ОСОБА_3 з 01.02.2006 р.
Представник позивача суду пояснив, що відповідач в березні 2006 р. забравши всі свої речі, іх вказаної квартири виїхав і з тих пір в квартирі не з'являється, комунальні платежі не сплачує, що підтверджується актом, складеним 27.04.2007р. зав будинком за участю сусідів та затвердженим начальником КРЕП № 6
Згідно ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
Згідно ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Відповідно ст. 7 цього ж Закону зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Оскільки відповідач залишається бути зареєстрованим за попереднім місцем проживання, в якому він не проживає, тому він має бути знятим з реєстрації.
Згідно ст. 48 Закону України "Про власність" власник має право вимагати усунення будь-якого порушення його прав, в тому числі не пов'язаних з позбавленням своєї власності. Також, згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
За таких підстав, суд вважає, що наявність реєстрації відповідача в належній позивачу квартирі порушує право власності позивача, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі ст.ст. 6, 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", ст. 48 Закону України "Про власність", ст. ст. 29, 391 ЦК України , ст.ст. 213-215, 228 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Усунути перешкоди в користуванні квартирою номер 1, розташованою в будинку номер АДРЕСА_1, визнавши ОСОБА_2, 1963 р.н. таким, що втратив право користування квартирою номер 1, розташованою в будинку номер АДРЕСА_1 та зняти його з Реєстрації за вказаною адресою.
"Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя (підпис)Куценко О.В.
Згідно з оригіналом
Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда КуценкоО.В.
- Номер: 2-2656/2007
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2656/2007
- Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Куценко О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.10.2007
- Дата етапу: 05.10.2007