справа № 2а-10211/10/0670
категорія 3.7.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іваненко Т.В. ,
при секретарі - Духновській В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Житомирській області
про скасування постанови,-
встановив:
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просив скасувати постанову №117065 від 01.12.2010року про застосування фінансової санкції в сумі 1700,00 грн.
Позивач в судове засідання не прибув, на адресу суду надіслав заяву в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив розгляд справи провести без його участі.
Представник відповідача, щодо задоволення позову заперечив та пояснив, що постанова за № 117065 від 01.12.2010р. прийнята відповідно до норм діючого законодавства, а тому є законною. Надав письмові заперечення проти позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав:
Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено перелік документів, на підставі яких здійснюються регулярні спеціальні пасажирські перевезення: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи передбачені законодавством України.
Згідно до ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільним перевізником є фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів автомобільним транспортом. Крім того, відповідно до вищевказаної статті послуга з перевезення пасажирів чи вантажів - перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату.
Пунктом 50 "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", які затверджені Постановою КМУ № 176 від 18.02.1997 року передбачено, що під час здійснення регулярних спеціальних пасажирських перевезень водій повинен мати копію договору із замовником послуг та паспорт маршруту.
Відповідно до вимог п. 2.1 наказу Мінтрансзв'язку від 07.05.2010року № 278 "Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту" паспорт маршруту включає: схему автобусного маршруту, умови здійснення перевезень на маршруті, характеристику маршруту, розклад руху автобусів, графік режиму праці та відпочинку водіїв, таблицю вартості проїзду для регулярних приміських та міжміських маршрутів або відомості про вартість проїзду для міських маршрутів, список пасажирів (для регулярних спеціальних перевезень), перевезення яких передбачено договором про регулярні спеціальні перевезення та які застраховані в установленому порядку (крім маршрутів регулярних спеціальних перевезень в межах населеного пункту та маршрутів, що виходять за межі території населеного пункту, протяжність яких не більше ніж 50 кілометрів, а також туристично-екскурсійних перевезень), відомості про зміни на маршруті, акт відповідності паспорта маршруту умовам перевезень, договір про надання послуг (для регулярних спеціальних перевезень), відомості про виявлені порушення умов здійснення перевезень пасажирів на маршруті регулярних спеціальних перевезень, що розміщуються на зворотному боці титульного аркуша паспорта.
Відповідно до вимог п.2.8 Наказу список пасажирів, яких перевозять на регулярному спеціальному автобусному маршруті, містить інформацію про: категорію пасажирів (працівники підприємств установ та організацій, учні, студенти, туристи, екскурсанти та інші організовані групи пасажирів); прізвища, імена, по батькові; приналежність пасажирів до замовника послуг.
Встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекцією у Київській області, перевірено автомобіль марки Фольксваген, державний номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1, під час перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, про що було складено акт № 005452 від 10.11.2010р., а саме підприємець, надавав послуги з регулярних спеціальних пасажирських перевезень без оформлення необхідних документів: на момент перевірки паспорта маршруту у нього був відсутній список пасажирів, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", п.50 "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених постановою КМУ №176 від 18.02.1997р., наказ Мінтрансзв'язку України від 07.05.2010року за № 278 "Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту".
Абзацом третім частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за надання послуг із перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На виконання вимог цієї статті та підставі акта перевірки начальником ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Житомирській області було прийнято постанову про застосування фінансових санкцій № 117065 від 01.12.2010 року, якою до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн.
Враховуючи наведене, суд вважає, що рішення суб'єкта владних повноважень прийняте в межах своїх повноважень, обґрунтовано та на підставі норм чинного законодавства України, а тому не підлягає скасуванню.
Керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт", ст.ст.86, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
В задоволенні позову Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Житомирській області про скасування постанови - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: Т.В. Іваненко