Судове рішення #14049391

              

                                                                                          Справа № 2-а-1050/2011р.                                                                         

П О С Т А Н О В А

Іменем України

          16березня 2011 року                                                   м. Могилів-Подільський

          Суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду  Капацин Л.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Могилів-Подільському районі Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити нарахування та виплату щомісячної доплати  до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач 28.02.2011 року звернулася в суд з адміністративним  позовом до управління Пенсійного фонду України у Могилів-Подільському районі Вінницької області про визнання дій неправомірними та  зобов’язання здійснити нарахування та виплату щомісячної доплати  до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, мотивуючи тим, що  вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року та відповідно до ст. 1 Закону України від 18.11.2004 р. №2195-1У «Про соціальний захист дітей війни»є дитиною війни. Відповідно до ст. 6 зазначеного Закону дітям війни пенсії або щомісячне довічне  грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком. Позивач зазначене підвищення до пенсії отримувала не в повному обсязі, тому просить визнати дії управління Пенсійного фонду України у Могилів-Подільському районі Вінницької області щодо не нарахування та невиплати їй підвищення до пенсії, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»неправомірними  та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30%  мінімальної пенсії за віком, як особі яка має статус «дитина війни», починаючи з  28 серпня 2010 року по день винесення постанови суду,  з врахуванням фактично отриманих сум.

Управління Пенсійного фонду України у Могилів-Подільському районі Вінницької області у своєму запереченні просить в задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

          У відповідності до паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 позивач народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5 ). Згідно із ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" № 2195 від 18 листопада 2004 року особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років, являється дитиною війни. Статус позивача підтверджується пенсійним посвідченням   НОМЕР_2 з відміткою «Дитина війни»(а.с. 7 ).

          Стаття 6 даного Закону передбачає, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Виходячи із того, що позивач є дитиною війни в розумінні Закону України "Про соціальний захист дітей війни", суд вважає, що на нього  повністю  розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені цим Законом, в тому числі і право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, як передбачено статтею 6 зазначеного Закону.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Таким чином, щомісячна доплата до пенсії для дітей війни є формою соціального забезпечення громадян, які відповідно до спеціального закону, є дітьми війни. Тобто фактично ця щомісячна надбавка є формою реалізації конституційного права громадян, які є дітьми війни, на соціальний захист.

Відповідно до ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальна пенсія за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проте зазначено, що даний мінімальний розмір пенсії застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно із цим Законом. Однак суд вважає, що при вирішенні даного спору підлягає застосуванню саме ця норма закону, оскільки в даному випадку мінімальний розмір пенсії за віком використовується не для визначення розміру будь-якого конкретного виду пенсії, а лише як підстава для визначення розміру щомісячної доплати до пенсії, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС України  постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.

На підставі ст.ст. 3, 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" №2195 від 18.11.2004 р., ч. 2 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", керуючись ст.ст. 86, 159, 1832 , ч.1 ст. 256 КАС України,

ПОСТАНОВИЛА:

Позов задовольнити.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України у Могилів-Подільському районі Вінницької області щодо недоплати ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни –неправомірними.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Могилів-Подільському районі Вінницької області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену щомісячну державну соціальну грошову допомогу як дитині війни відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни",   з урахуванням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»та Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» ,  за період з  28 серпня 2010  року по  16 березня 2011 року  включно, з урахуванням фактично отриманих сум.

На підставі ч.1 ст. 256 КАС України допустити дане рішення до негайного виконання.

 На  постанову  може бути подана апеляція  до Вінницького апеляційного адміністративного  суду протягом  десяти днів з дня отримання копії постанови.


                                      Суддя                                                                                          


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація