Судове рішення #14049
3/184

   


ГОСПОДАРСЬКИЙ  С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А


23.06.06 р.                                                                                          справа № 3/184


Господарський суд Кіровоградської області у складі суддів Н.В. Болгар- головуючого, К.М. Мохонько, Ю.І. Хилько розглянув матеріали адміністративної справи № 3/184

за позовом: Закритого акціонерного товариства "Радій";

до відповідача: Державного департаменту пожежної безпеки;

про визнання дій суб'єкта владних повноважень неправомірними.


Закрите акціонерне товариство "Радій" звернулося до господарського суду з адміністративним позовом, у якому просить визнати неправомірними дії Державного Департаменту пожежної безпеки, направлені на анулювання державної реєстрації технічних умов закритого акціонерного товариства "Радій" "Системы пожарной сигнализации СПС" ТУ У 31.6-14312430-055:2005 і "Приборы приемно-контрольные пожарные ППКП" ТУ У 31.6-13412430-056:2005.

З метою забезпечення адміністративного позову закрите акціонерне товариство "Радій" подало письмове клопотання, у якому просить до розгляду позову у суді заборонити Державному підприємству "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" здійснювати дії, пов'язані з анулюванням реєстрації технічних умов до прийняття рішення в адміністративній справі.

Колегія суддів, враховуючи доводи, викладені в обґрунтування позовних вимог та клопотання про вжиття заходів забезпечення позову, прийшла до висновку про необхідність вжиття заході забезпечення адміністративного позову з нижчевикладених підстав.

Згідно ч. 1,  ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За ч. 3 ст. 1 Закону України "Про судоустрій", ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі; кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.

До початку діяльності окружних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій інстанції місцеві господарські суди за правилами кодексу адміністративного судочинства України, що встановлено п. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 117, ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також  якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень; адміністративний позов може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії; клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Господарський суд вважає, що підставою для задоволення клопотання є ознаки, перелік яких містить ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України.

Обраний закритим акціонерним товариством "Радій" спосіб забезпечення його адміністративного позову не протирічить викладеним вище нормам Кодексу адміністративного судочинства України.

У господарського суду є підстави вирішити клопотання у строк, встановлений ч. 1 ст. 118 названого Кодексу.

Виконання ухвали з питання забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Така ухвала може бути оскаржена.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Керуючись  ч. ч. 1, 2, 4 ч. ст. 117, ч. 1 ст. 118, п. 9 ч. 4 ст. 165, ст. 165, ч. 1, 2, 3, 4 ст. 254, ч. 1 ст. 257, ч. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд


                                             П О С Т А Н О В И В :


1. Задовольнити клопотання закритого акціонерного товариства "Радій" про вжиття заходів забезпечення його адміністративного позову.

2. До розгляду позову у суді заборонити Державному підприємству "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" здійснювати дії, пов'язані з анулюванням реєстрації технічних умов до прийняття рішення в адміністративній справі.

3. Копії ухвали направити сторонам по справі № 3/184 та Державному підприємству "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" (адреса: 03143, м. Київ-143, вул. Метрологічна, 4).


Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом п'яти днів з дня отримання особою, яка оскаржує ухвалу, копії ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.  

Суддя                                                                                Н.В. Болгар


                                                                                             К.М. Мохонько


                                                                                             Ю.І. Хилько

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація