Справа № 2-3674\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2007 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
в складі: головуючого судді Філь О.Є.
при секретарі Дубіна Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноармійської міської ради, треті особи: Орган опіки та піклування Красноармійської міської ради, який діє в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_5; ОСОБА_6, про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1. звернувся до суду із позовом до Красноармійської міської ради, треті особи: Орган опіки та піклування Красноармійської міської ради, який діє в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_5; ОСОБА_6, про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла його дружина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5
Він являється спадкоємцем першої черги майна, яке залишилось після смерті дружини.
Іншими спадкоємцями являються діти померлої ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_7 та їхні з померлою діти - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Після смерті дружини залишилось спадкове майно, а саме ј частина жилого будинку АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_7. на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Красноармійського міського нотаріального округу Донецької області від 24.03.2005 року, реєстр 926.
Після смерті дружини він не звернувся в шестимісячний термін до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини за наступних підстав.
До смерті дружина проживала разом з ним і він вважав, що звертатися до нотаріуса не має необхідності.
Вважаючи, що проживання разом зі спадкодавцем свідчить про прийняття спадщини на підставі статті 1268 ЦК України, він не заявив свого бажання прийняти спадщину шляхом подачі заяви до державного нотаріуса.
За таких обставин він вважає, що строк на подачу заяви про прийняття спадщини ним пропущений з поважних причин.
В теперішній час у нього виникла необхідність в отриманні Свідоцтва про право на спадщину. З цією метою він звернувся до державного нотаріуса.
Але в оформленні спадкових прав йому було відмовлено, в зв'язку з тим, що він не був зареєстрований за цією адресою.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача Красноармійської міської ради позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Представник третьої особи органу опіки та піклування Красноармійської міської ради, який діє в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3; вважає позовні вимоги обгрунтованими, не заперечує проти їх задоволення.
Треті особи: ОСОБА_5., ОСОБА_6. вважають позовні вимоги обгрунтованими, не заперечують проти їх задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі за наступних підстав:
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла дружина позивача ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.8, 20).
Він являється спадкоємцем першої черги майна, яке залишилось після смерті дружини відповідно до вимог ст. 1261 ЦК України.
Іншими спадкоємцями являються діти померлої ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_7 та їхні з померлою діти - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.6, 7, 10).
Після смерті дружини залишилось спадкове майно, а саме ј частина жилого будинку АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_7. на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Красноармійського міського нотаріального округу Донецької області від 24.03.2005 року, реєстр 926 (а.с.10-12).
Після смерті дружини він не звернувся в шестимісячний термін до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини за наступних підстав.
До смерті дружина проживала разом з ним і він вважав, що звертатися до нотаріуса не має необхідності (а.с.18-19).
Вважаючи, що проживання разом зі спадкодавцем свідчить про прийняття спадщини на підставі статті 1268 ЦК України, він не заявив свого бажання прийняти спадщину шляхом подачі заяви до державного нотаріуса.
За таких обставин суд вважає, що строк на подачу заяви про прийняття спадщини позивачем пропущений з поважних причин.
В теперішній час у нього виникла необхідність в отриманні Свідоцтва про право на спадщину. З цією метою він звернувся до державного нотаріуса.
Але в оформленні спадкових прав йому було відмовлено, в зв'язку з тим, що він не був зареєстрований за цією адресою (а.с.13-15).
Згідно з ч.3 ст.1272 ЦК України спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подачі їм заяви про прийняття спадщини.
Строк для прийняття спадщини позивач пропустив з поважних причин.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин і згідно ч.3 ст.1272 ЦК України суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, а саме два місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст.1272 ч.3 ЦК України, ст.ст.79, 88, 130, 214, 215, 256-259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті дружини ОСОБА_7 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4, два місяці з моменту набрання рішенням законної сили.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана Апеляційному суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: