Судове рішення #1404124
Рішення

Рішення

Іменем України

 

20 грудня   2007 року                                                          Іршавський районний суд

Закарпатської обл.

В складі : головуючої Даруда  І.А.

                                                   при секретарі:  Сатін Н.М.

                                                  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Іршава цивільну справу за   позовною заявою ОСОБА_1 до Іршавської  районної державної нотаріальної контори  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини .

                                                  

 

В С Т А Н О В И В:

 

 

                  Позивач ОСОБА_1 звернувся  до суду з  позовною заявою до Іршавської  районної державної нотаріальної контори  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.   Свої вимоги мотивує тим,  що  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 .Після її смерті відкрилась спадщина  :

-на  на квартиру  АДРЕСА_1, яка належала їй на праві   власності  на підставі договору дарування  від 15 квітня 1999 року , який  був посвідчений  державним нотаріусом Першої Ужгородської державної  нотаріальної контори .

                 Заповіту ОСОБА_2 не залишила .

                 Останній день для подачі ним заяви про прийняттяспадщини припадав  на 16 серпня 2007 року .Однак в цей строк  він не зміг  подати донотаріальної  контори відповідної  заяви, оскільки  страждає  післяінфарктним  кардіосклерозом , який переніс у 2004 році  та в кінці 2006 року.

               З кінця  лютого до 3 березня 2007 року  він  перебував  на стаціонарному  лікуванні  в Закарпатському  обласному  кардіологічному  диспансері , авиписавшись , перебував  до кінця  вересня місяця   під постійним наглядом лікаря.

                В зв»язку з цим , за станом здоров»Я він не міг  прибути до Іршавської районної  державної нотаріальної  контори іособисто ,як того вимагає закон , подати заяву про прийняття спадщини. Тому вважає , що  строк прийняття спадщини пропущений ним з поважних причин , а тому  є всі підстави для визначення йому додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини .

               Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні  позов підтримав повністю , посилаючись на обставини викладені в ньому ,  просить такий задовільнити.                                 

              Відповідач Іршавська  Державна нотаріальна контора в судове  засідання не з»явилася , хоча належним чином була повідомлена про час та місце слухання справи , причини неявки суду не відомі , а томуна підставі ст. 169 ЦПКУкраїни справа слухалась у його відсутності..

               Заслухавши пояснення  позивача , дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що   позовну  заяву слід задовольнити з слідуючих підстав.

             В судовому засіданні встановлено,  що  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 .Після її смерті відкрилась спадщина  :

-на  на квартиру  АДРЕСА_1, яка належала їй на праві   власності  на підставі договору дарування  від 15 квітня 1999 року , який  був посвідчений  державним нотаріусом Першої Ужгородської державної  нотаріальної контори .

                 Заповіту ОСОБА_2 не залишила, а тому відповідно до ст.1223 ЦК країни  право на спадкування мають особи , що зазначені в ст.ст.1261-1265 ЦК України , в порядку черговості .

                 Останній день для подачі позивачем заяви про прийняттяспадщини припадав  на 16 серпня 2007 року .Однак в цей строк  він не зміг  подати донотаріальної  контори відповідної  заяви, оскільки  страждає  післяінфарктним  кардіосклерозом , який переніс у 2004 році  та в кінці 2006 року.

               З кінця  лютого до 3 березня 2007 року  позивач   перебував  на стаціонарному  лікуванні  в Закарпатському  обласному  кардіологічному  диспансері , авиписавшись , перебував  до кінця  вересня місяця   під постійним наглядом лікаря.

                В зв»язку з цим , за станом здоров»я позивач  не міг  прибути до Іршавської районної  державної нотаріальної  контори іособисто ,як того вимагає закон , подати заяву про прийняття спадщини. Тому вважає , що  строк прийняття спадщини пропущений ним з поважних причин , а тому  є всі підстави для визначення йому додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини .

               Відповідно до ст. 1270  ЦК України  встановлено шестимісячний строк  на подачу  заяви  до нотаріальної контори  про прийняття спадщини .

               Відповідно до  ст.1268  ЦК України  позивач  має право  на успадкування майна , що належитьпомерлому.

               Між  тим, правилами ст.1272 ЦК України  також передбачено , що за позовом  спадкоємця , який пропустив  строк  для прийняття  спадщини  з  поважної причини , суд  може  визначити  йому  додатковий строк , достатній для  подання ним  заяви  про прийняття  спадщини .

              Відповідно  до вимог ст.1221 ЦК України  місцем відкриттям садщини  є останнє  місце проживання  спадкодавця .Мати позивача на момент смерті  проживала АДРЕСА_2, а тому заява про прийняття спадщини   повинна була бути подана ним  до Іршавської районної державно нотаріальної контори . Позивач постійно проживає  м.Ужгород.

                    Беручи до уваги викладене , керуючись ст.ст.3 , 10, 131, 212, 215,218 ЦПК України, ст  ст.392, 1268, 1272ЦК  , суд -

 

 

Р І Ш И В:

 

            Позов задовільнити . Визначити  ОСОБА_1 додатковий строк  для подання  в Іршавську   державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини  після смерті ОСОБА_2  терміном  чотири місяці  з дня набуття рішенням суду законної сили .

 

                       На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження  протягом 10 днів з дня проголошення рішення до Іршавського районного суду.

                       Апеляційна скарга на рішення суду  подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області через Іршавський районний суд.

 

 

 

Суддя                                                                                І.А.Даруда

 

 

            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація