Спр. № 2-2985/2009 p.
Рішення
Іменем України
06 серпня 2009 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Шевченко Л.В.
при секретарі Рахуба І.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Оболонської районної у м. Києві ради, 3-я особа: Головне управління юстиції в м. Києві, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Свої позовні вимоги вона обгрунтовувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її дід ОСОБА_2, який проживав в АДРЕСА_1. Його дружина померла у 2000 році і щоб дідусь не залишився проживати один, щоб мав постійний догляд вона з 2004 року стала проживати разом з ним в зазначеній квартирі.
ОСОБА_2 ще в березні 2002 року на все своє майно склав на неї заповіт.
Спадкоємцем по закону є її батько ОСОБА_1, який за оформлення спадщини в установлений законом 6-ти місячний термін не звертався. Вона також в установлений законом строк не звернулась в нотаріальну контору з заявою за оформленням спадщини як спадкоємець по заповіту.
Шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 минув 12 квітня 2009 року, а вона з 03.04. по 15.04.2009 року хворіла і перебувала на стаціонарному лікуванні в Київській міській клінічній лікарні № 8 з діагнозом - гострий правосторонній середній неперфаративний отіт. Тому, вона вважає, що пропустила 6-ти місячний строк для звернення за оформлення спадщини до нотаріальної контори з поважних причин.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і просила його задовольнити.
Представник відповідача - Оболонська районна у м. Києві рада в судовому засіданні проти позову заперечувала.
Представник 3-ї особи: Головне управління юстиції в м. Києві в судове засідання не з’явився, справу просив слухати у його відсутності.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд визнає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, згідно заповіту від 23.03.2002 року ОСОБА_2 заповідав все своє майно ОСОБА_1 (а.с. 9).
З наданого суду свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 13 жовтня 2008 року (ксерокопія знаходиться в матеріалах справи) вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 8).
На день смерті ОСОБА_2 позивачка ОСОБА_1 проживала в квартирі АДРЕСА_1, проживає вона за вказаною адресою в і даний час, сплачує комунальні послуги, що підтверджується квитанціями про сплату комунальних послуг.
Пояснення позивачки про поважність пропуску строку для оформлення спадщини через нотаріальну контору, а саме через її хворобу, підтверджуються листками непрацездатності (а.с. 17, 18, 19, 20).
Суд визнає встановленим, що дії позивачки після смерті ОСОБА_2 свідчать про те, що позивачка фактично вступила в управління та користування спадковим майном - квартирою АДРЕСА_1.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Заперечуючи проти позову представник відповідача -Оболонської районної у м. Києві ради не надав суду жодних доказів в підтвердження своїх заперечень, як того вимагає ст. 60 ЦПК України, позивачка ж навпаки довела суду свої позовні вимоги, тому суд вважає можливим задовольнити даний позов.
Керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 169, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк до 06 жовтня 2009 року для подання нею заяви про прийняття спадщини.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.