Судове рішення #1401684
2-406/2007

2-406/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

10 травня 2007р.                                  Гайсинсъкий районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.

при секретарі Отрошко Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом

ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на

утримання дітей, -

 

Встановив:

 

10.04.2007 р. до суду заявлено цей позов.

В судовому засіданні позивачка вимагала ухвалити рішення про стягнення з відповідача на її користь на утримання їх неповнолітніх дітей ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн. щомісячно, посилаючись на невиконання добровільно відповідачем законного обов'язку по утриманню неповнолітніх дітей.

Відповідач позовні вимоги не визнав, оскільки вважав, що незабаром вони з позивачкою примиряться і спільно виховуватимуть дітей, також зазначив, що син ОСОБА_4, приїжджаючи на вихідні з Уманського державного педагогічного університету, де він навчається, проживає з ним.

З урахуванням позицій сторін матеріалів справи, суд визнає за необхідне позов задовольнити частково з таких міркувань.

Беззаперечно доведено, щоОСОБА_2 є рідним батьком неповнолітніх ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1року народження (а.с.5) та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, які перебувають на утриманні матеріОСОБА_1 (а.с.6), і належним чином не виконує свого законного обов'язку по їх утриманню, що сам відповідач в судовому засіданні не заперечував, посилаючись на важкий матеріальний стан; з листопада 2006 року відповідач працює на постійній основі зварювальником ТОВ «ПК «Зоря Поділля», має стабільний заробіток (а.с. 15). Зазначені правовідносини регулюються:

ст. 180 Сімейного кодексу України, відповідно до якої батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей;

ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України, згідно з якою розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

ч.2 ст. 183 Сімейного кодексу України, якою передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом;

ч.1  ст. 184 СК України, за змістом якої суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі лише якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в

натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

 

2

 

Оскільки відповідач належним чином не виконує законного обов'язку по утриманню неповнолітніх дітей, чим порушує їх майнові права, але має постійну роботу, регулярний стабільний заробіток, то на користь позивачки з нього необхідно стягувати аліменти в частці від його заробітку (доходу), яку суд визначає з урахуванням майнового стану відповідача, відсутності у нього інших утриманців в розмірі 1/3 частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.

Керуючись ст.ст. 10,11,213,214,215 ЦПК України, -

 

Вирішив:

 

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, 1960 року народження, жителя с. Чечелівка Гайсинського району, зварювальника ТОВ «ПК «Зоря Поділля» на користь ОСОБА_1, 1965 року народження, жительки АДРЕСА_1аліменти на утримання синів ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, в розмірі 1/3 частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з 10.04.2007р. і до повноліття кожного з них.

Стягнути з ОСОБА_251 грн. судового збору на користь держави та 7 грн. 50к. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь ТУ ДСА у Вінницькій області.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного виконання.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація